Kese kağıdı içinde nane nasıl kurutulur?

Annekaz
15 Ağustos 2016
1 Yorum

Yazın son günlerinde özellikle baharatlık otlarınızı kurutmanın en kolay yolu kese kağıdı yöntemi. Bu yöntemle nane dereotu maydanoz gibi kısa sürede kurutulacak ama sermesi kaldırması toplaması eziyetleri şeyleri kolayca kurutabilirsiniz. Ayrıca nemli bir şehirde yaşıyorsanız yine kese kağıdı ile kurutma tercih edilebilecek yöntemlerden birisidir.

KESE KAĞIDI İLE NANE NASIL KURUTULUR?

Öncelikle nanenizi ayıklayın çok büyük sapları atın kalan nane yapraklarını kağıt kese kağıdı içine koyun çok doldurmayın içinde hava kalsın güneş gören bir noktada çamaşır asar gibi ağzını kıvırıp ipe asın. Bu şekilde 2 üç günde nane tertemiz kuruyor. İçinde çıkartmadan kuru naneyi avuçlarınızla ezin işte kuru naneniz hazır.

Bu yöntemle pek çok sebzenin kurutulduğunu biliyorum lakin ben ilk denemeyi nane de yaptım bakalım diğer sebzeler de bu kadar güzel kuruyacak mı? Kışlık hazırlıklar için değişik tarifleriniz varsa lütfen yorum olarak yazın :)

Bu şekilde tertemiz kuruyan naneyi el değmeden kavanoza doldurup uzun süre saklayabilirsiniz.

kese kagidinda nane kurutmak

 

Bunu da seversin  Annelerin mutlaka bilmesi gereken 14 pratik bilgi
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. mb dedi ki:

    İlginç bir yöntem, çok da pratik deneyeceğim inş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim