Kilonuz boyunuza uygun mu?

Annekaz
18 Mart 2014
Yorum Yok

Bununla ilgili pek çok şey duyuyorum mesela ben şimdi 56 kiloyum. 63 kilodan 56’ya kadar indim Dukan diyeti sayesinde hala devam ediyorum çünkü normal kilom 52 yaş 36 bu yaştan sonra kilo derdim olsun istemiyorum. Boyumu söylemediğimde 56 kilonun çok az olduğunu düşünebilirsiniz ama boyum 156 cm kısa boylu birisi olarak tabi kilo da az olması gerek. 1 70 boyundaki bir kadının 52 kilo olması demek bir kemik çuvalı demek olabilir mesela ya da 156 cm boyundaki kadının 70 kilo olması demek oldukça kilolu bir hanım demektir. Normalde boy kilo endeksi toplama ve çarpma ile yapılır ama bu sefer basit bir tablo göstereceğim size. Bu tablo 18 yaşından büyük ve kadınlar için olan bir kilo boy grafiği..

boy-kilo-endeksi-hesaplamaGördüğünüz gibi açık yeşil, koyu yeşil turuncu ve kırmızı bölgeleri var.. açık yeşil çok zayıf.. koyu yeşil normal.. turuncu aman dikkat.. kırmızı şişman bölgesi

Sol taraftan boyunuzu seçin. tam rakam yoksa en yakın olanı seçim ben mesela 155 cm seçtim. karşısına bakıyorum kilom 55 yazan sütun 56 kiloyum ama en yakın o olduğu için onu seçtim. Yani normal kilodayım. O minik kareler açık yeşile ya da turuncuya yaklaştığı zaman tehlike çanları çalıyor demektir. Açık yeşil sütunlar aşırı zayıflık turuncu tehlike kırmızı şişman 114 yazan kısım ise artık obez demektir. Ben koyu yeşil kısımdan çıkmadığım sürece normal kilomdayım demektir.. gerçi 52 olmaya çabalıyorum o da normal ama sınırım 48 kilo..

Siz de kendi alanınızı belirleyip koyu yeşil alanda mısınız kolayca öğrenebilirsiniz.. böylece turuncu alana yaklaşmadan önleminizi alır kilo kontrolünüzü yapabilirsiniz.. Eğer verecek çok az kilonuz varsa bir haftalık Dukan Ekspres diyeti ile fazlalıklardan sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Bunu da seversin  Ruşeymli Bebek tarhanası nasıl yapılır?

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.