Kime göre neye göre güzellik ve sahte çiller!

Annekaz
18 Kasım 2015
Yorum Yok

Güzellik anlayışı görecelidir hafif toplu bir kadın bana göre güzeldir çoğuna göre zayıf kadın çekicidir sarışın esmer uzun kısa boylu o kadar çok ayırt edici özellikler çeşit çeşit insan yaratılmışken neden sadece belli kalıplar içine saklanalım ki her insan güzeldir..

Moda kavramı sadece kıyafetle değil artık bedenle de hüküm sürüyor kocaman çıkık bir popo mesela;  birkaç yıl öncesine kadar istenmeyen bir özellikti herkes o popoyu eritmeye çalışır kamufle edecek kıyafetler giyerdi, şimdi içi dolgulu külotlar satılıyor. Başımı çevirdiğim her yerde benzer suratlar benzer vücutlar,  bedeni ile mutlu çilleri ayrık dişleri küçük göğüsleri  ile göğsünü  gere gere gezen öz  güven sahibi kadınların sayısı azalıyor.

Yargılarla baş etmesi zor  magazin dergilerinin, sosyal medya fenomenlerinin bize sunduğu gibi değil hayat onların ki bile o kadar ışıl ışıl değil. Önemli olan kendi bedenini sevmek hatta fark oluşturmak.

Fark oluşturmak için proje geliştirenler bile var. Mesela sahte çiller için kendine destek toplayan bu kız. Çiller pek çok kadının kaybetmek için uğraştığı farklardan birisi. Çilleri olanlar şikayetçi, olmayanlar sevimli buluyor. Bunun için bir kozmetik ürünü çıkartılmış. Sahte çil yapıcı bant. Yüzünüze yapıştırıyor ve kozmetik ürünü ile uyguluyorsunuz. Ortaya doğal görünen çiller  çıkıyor. Bazı büyük firmalar doğallık imajı ile vitrinlerini de süslüyor mesela GAP;  aşırı makyajlı acayip zayıf modeller yoktur hatta bol bol çilli manken bile kullandıklarını söyleyebilirim. Velhasıl ben bu çil olayını sevdim. Sahte çiller sahte popolardan daha hoş duruyor..

Bunu da seversin  Kadın Giyiminde Sizde Trendleri Yakalayın
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim