Kına ile çil nasıl yapılır? Sahte çil yapımı

Annekaz
1 Haziran 2018
Yorum Yok

Bazıları çillerinden kurtulmaya çalışır bazıları da Sahte çil yapmak için uğraşır. Güzellik böyle tuhaf bir kavram işte kilo vermeye çalışanlar, kilo almaya çalışanlar , büyük göğüsler, küçük göğüsler ve daha nicesi için katlanılan eziyetler. Çil ise pek çok insanın kurtulmaya çalıştığı bir cilt lekesi..

KINA İLE ÇİL YAPIMI

Sahte çil yapması çok kolay,  öncelikle çok kaliteli içeriğinde kimyasal boya içermeyen ve koyu renk veren bir kına bulmanız lazım şu ellere desen yapmak için kullanılan kınalardan olabilir. Ya da bir kına karışımı yapıp külah yaptığınız bir kağıt ya da naylon, hatta iğnesiz  mini bir enjektör ya da fırça ile yapabilirsiniz.  Kına konusunda  tecrübeli bir arkadaşınıza danışın. Bu uygulamayı gündüz değil bol  vaktinizin olduğu bir gece yapın. Kınayı yüzünüze yapmadan önce mutlaka 1 gün önceden kolunuzun bir kısmında deneyin alerjik riski göz ardı etmeyin.  Ve rengin ne olacağın bu denemede görün. 

Her şey hazırla temiz cilde gelişi güzel minik noktalar yapın burun üstü, elmacık kemikleri vs çil fotoğrafları burada çok işinize yarar yoğunluk büyüklük bunlar tamamen sizin beceri ve isteklerinize kalmış. Kurur kurumaz yıkayın, kına ile çil yüzünüzde çok koyu durmuşsa cildinizi aşındırmadan peeling yapın bu azaltacaktır. Yine de dediğim gibi bu çok ciddi bir karar  kına rengi tutturması çok zor olabilir.

Hepsi bu kızıl renkli  çiller için doğal toz kına tercih edin aşağıda bizim uyguladığımız biraz koyu renk oldu ama bir peeling ile son resimdeki sonucu elde ettik.

kina  ile cil yapimi

Kına ile çil ilk hali..

Gördüğünüz gibi oldukça koyu bir renk itiraf edeyim çok güldük..

sahte cil yapimi

Kına ile çil

Bir kere evdeki peeling maskesi ile temizlik yapınca geriye bu tonda çiller kaldı.

Bunu da seversin  Evde doğal tüy dökücü krem tarifleri

kina ile sahte cil

Kına ile sahte çil yapımı hakkında umarım biraz da olsa bilgi verebilmişimdir. Nasıl bir kına uygularsanız uygulayın mutlaka bir gün önceden kolunuza küçük bir miktar deneyin. Kına alerjisi tehlikeli ve iz bırakıcı olabilir..

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim