Kısa saç size yakışır mı? test edin

Annekaz
25 Mayıs 2015
2 Yorum

Saçlarınızı kestirmek istiyor karar veremiyorsanız size çok kolay bir kısa saç testi önereceğim. Bu test son günlerde pek çok moda dergisinde yayınlandı. Aslında çıkış noktası saç stilisti John Frieda, eline bir cetvel alıp kısa saçın size yakışıp yakışmayacağını bakın basıl ölçüyor!

KISA-SAC-SİZE-YAKIŞIR-MI

 

Yapmanız gereken Aynanın karşısına geçip kulak memenizin hizasından düz bir şekilde cetvel tutmak. Boynunuzdan aşağı doğru düz tuttuğunuz cetvelin üzerine çenenizin bittiği yerden işaretlemek. Çizimde gösterildiği gibi. Saç stilistine göre bu her zaman doğruyu söyleyen bir test. Yani sizin ölçünüz 5,5 cm sınırı içindeyse kısa saç modellerini deneyebilirsiniz, ama cetvel ve kalem 5,5 ölçüsünü geçiyorsa saçlarınızı kısa kestirmeyin.

Bunun en güzel örneği de Michelle Williams ve  Kim Kardashian üzerindeki fotoğraf ölçümlemesi ile gösterilmiş.

KISA SAÇ SİZE YAKIŞIR MI

 

Michelle Williams ( sarışın olan) gördüğünüz gibi kulak ve çene ölçüsü daha kısa saç stilistinin dediğine göre 5,5 cm den kısa olduğu için kısa saç modelleri Williams ama kocaman suratı ile Kim Kardashian saçlarını kısa modeller uygulamamalıymış.  Bu ölçü size ne  kadar yol gösterir, nasıl uygularsınız bilemiyorum ama saç stilistinin testine güvenin. Tavsiyelere uyun zira saç dediğiniz bir haftada uzamıyor..

Bunu da seversin  Burun Estetiği Artık Belli Olmuyor!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. gülsen dedi ki:

    faydalı bir yazı kuzum

  2. Kurzhaarschnitte dedi ki:

    Kısa saç örnekleri çok güzel verilmiş.

    Makaleniz için teşekkürler.

    http://www.neuefrisuren24.com/kurzhaarschnitte-33-x-inspiration/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim