Öğrenmenin bin bir türlü hali var! Periyodik tablolu boya

Annekaz
16 Şubat 2016
Yorum Yok

Türkiye’deki eğitim sistemi berbat düzelmesi çok zor ama bazı bireysel farkındalıklar ve çabalarla eğitimine devam eden şanslı çocuklar da yok değil. Özellikle ilk öğretimde verilen eğitim, okulu sevme, öğretmenlerin, ailenin, okul yönetiminin tutumu inanılmaz önemli. Okul şartları  maddi olanaklar ilk evrede çok da önemli değil önemli olan o okul ruhunun öğrenme aşkının çocuklara nakış nakış işlenmesi..

Bu farkındalık için öğretmenlerin okulun çaba gösterdiğini görmek mutluluk verici. Çocukları oyun zamanı bile eğitimek ise bir sanat hele bu ezbersiz görsellerle olunca daha da güzel. Aşağıdaki pastel boya çıkartmaları bir anne tarafından yapılmış. Üzerinde peryodik cetvelde bulunan elementler ve sembolleri var. Bu elementleri ezberlemek  önemlidir formüllerde karşınıza çıkar yazılılarda sık sık çıkar hayatınız boyunca bulmacalarda çıkar :) genelde öğretmenler periyodik cetvelin ezberlenmesini ister. Çocuğunun periyodik cetvelden çok resimle ilgilendiğini gören bir anne onu ezbere zorlamak yerine pastel boyalar üzerine element ve sembolleri renklerine göre yapıştırarak böyle bir çözüm bulmuş.

periyodik cetvel 1

Kaynak: Etsy

Harika bir yöntem, işe yarayıp yaramaması önemli değil önemli olan annenin çocuğunu tanıması, onun yetenek ve becerilerine göre sıkmadan yönlendirmesi ve eğlenirken de öğrenmesini sağlaması işte bize bunlar lazım.

Aşağıdaki Örnekler ise bizden okullarda boş merdivenler böyle güzel bilgilerle renklendirilmiş. Daha pek çok şekilde değişik seçenekler yapılabilir..

Bunu da seversin  Şişe kapakları eğlenceli matematik
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim