Kışlık Abiye Modelleri

Hayriye Koz
6 Aralık 2018
Yorum Yok

Özel günlerde kadınlar kendilerini en güzel şekilde yansıtacak moda ürünlerini tercih ederler. Hem şık bir görüntü hem de fotoğraflarda en güzel anıları yakalamak isteyen kadınlar, bu yüzden düğün ve davetiyelerde abiye tercihini yaparlar. Abiyeler, elbette zor bir seçimdir; fakat doğru tercihle beraber kusursuz bir görüntü yakalanmasına yardımcı olacaktır. Seçilecek kıyafetin, mevsim şartlarına da en uygun şekilde seçilmesi gerekir. Çünkü abiyelerin kumaşları ve desenleri bile mevsimlere göre farklılık gösterir. Kadınlar bahar aylarında daha açık ve ferah modelleri tercih ederken, soğuk kış aylarında ise kalın kumaşları ve daha koyu renkleri içeren abiyeler giyerler. Kışın seçilecek abiyelerde kombinin zor olacağı düşünülebilir. Fakat doğru yapılacak aksesuar seçimi ile harika bir görüntü yakalanacaktır.

Kışlık Abiye Seçiminde Önemli Detaylar

Bir elbisenin şık bir görüntü kazanması için, öncelikle seçilecek vücut tipine en uygun ölçülerde olması gerekir. Bu yüzden kadınlar abiye seçimlerinde, kendi yapılarına en uygun abiyeleri seçerek başlangıç yapmalıdır. Çok dar veya çok geniş kesimli abiyeler, sürekli olarak özel bir ortamın neşesini kaçıracaktır. Kadınlar, abiyelerin seçimine devam ederken, ikinci olarak kumaş seçimini doğru bir tercihten yana kullanmalıdır. Farklı kumaş ve renkteki abiyeler içinde, kış ayları için genel olarak koyu renkli ve ağır duruşa sahip kumaşlar seçilir. Çünkü kış aylarında moda dizaynında bir ağırlık olur. İsteyen kadınlar kısa payetli bir tarz seçerken, isteyenler ise vücudu saran bir abiye tercih edebilir. Önemli olan seçilen bu abiyeyi en doğru malzemelerle kombinlemektir.

Kışlık Abiyelerde Diğer Detaylar

Kışlık abiyeler, genel olarak zor kombin olur. Bu yüzden renk seçimi yapılırken, kafada aksesuarları da düşünmek mantıklı olacaktır. Kışın abiyelere gidecek en önemli aksesuarların başında kürk gelir. Doğru bir kürk seçimi, elbiseyi daha da ön plana çıkartacaktır. Bunun yanında makyaj ve saç tercihi de, elbiseyi daha da ön plana çıkartacak detaylar arasındadır. Romantik bir topuz, kış abiyeleri için doğru bir tercihtir. Bunun yanında sürülecek kırmızı ruj ve hafif gece makyajı ise adeta abiyenin imzası olacaktır.

Bunu da seversin  Rihanna ve hırkası

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim