Doğum Günü İçin Çiçek Nasıl Olmalıdır?

Annekaz
20 Kasım 2023
Yorum Yok

Doğum günü çiçeği seçerken doğru seçimi yapabilmek oldukça önemlidir. Doğum günü çiçekleri bir bireyin doğum gününü anlamlı ve özel kılmak için kullanılır. Renk tercihi çiçek çeşitleri ve anlamları doğru çiçek seçiminin temel unsurlarındandır. 

Doğum günü çiçeği kişinin zevkine ve kişiliğine uygun çiçeklerle kutlanır. Özel tasarımlar kişinin ilgi alanlarına göre temalı çiçekler tercih ederek sürpriz yapmak için harika bir fırsattır. Seçilecek olan pasta çiçek temalı ve meyve süslemeli aranjmanlar gibi farklı tasarım çiçek hediyesini daha da heyecanlı hale getirebilir. 

Ayrıca bu renkli ve canlı çiçeklerde doğum günü kutlamalarında tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Doğum günü çiçeklerinin seçimi oldukça önemlidir ve doğru tercihler ile unutulmaz bir sürpriz yapabilirsiniz.

Alıcı İle İlişkiniz

Doğum günü çiçeği tercih ederken alıcı ile ilişkiniz son derece önemlidir. Bir erkeğe doğum günü çiçeği gönderilirken saksı çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Kadınlara doğum günü çiçekleri tercih ederken de buket çiçekleri ya da bazı çiçeklerine öncelik verebilirsiniz. Doğum günü çiçeği seçerken göndermiş olduğunuz kişinin zevkini biliyorsanız çiçek tercihini ona göre yapmanız isabetli olacaktır. 

Çiçeğinizi seçtikten sonra doğum günü çiçeğinin kartına yazacaklarınız kısa ve anlamlı olmalıdır. Duygularınızı en güzel şekilde ifade eden doğum günü mesajını çiçeğin kartına yazmayı unutmayın. 

Doğum günü kutlaması için çiçeği iş yerine göndereceksiniz vazoda çiçek modelleri arasına seçim yapmanızda yarar vardır. Çünkü iş ortamında vazo bulunmasında sıkıntı yaşanabilir. Fakat eve gönderilecek ise buket çiçek çeşitleri arasında seçim yapabilirsiniz. 

Doğum günleri için en uygun çiçek çeşitleri orkide ve lilyumdur. Fakat papatyalar gibi kır çiçeklerinden hazırlanmış harika bir buket de ideal bir seçim olabilir. Genellikle kadınlara gönderilen doğum günü için acil çiçek modelleri farklı renklerden hazırlanan buketler olabiliyor. Erkekler için gönderilenler ise daha sade daha az renkli çiçekler olabilir.

Bunu da seversin  Anneler Günü için hediye fikirleri

Alıcınızın Favori Çiçekleri

Doğum günü çiçeği gönderimi yapılırken alıcınızın sevmiş olduğu çiçeklerden bir buket yapıp gönderebilirsiniz. Doğum günü için en ideal çiçek çeşitlerinin başında klasik olan gül vardır. Muhteşem renkleri, olağanüstü güzelliği ve kokusuyla daima listenin en başında yer alan gül vardır. Her rengi ile ayrı bir mana içerir. 

Özlemi sevgiyi masumiyeti dostluğu inceliği en iyi yansıtan ve anlatan çiçek çeşidi diyebiliriz. Doğum günü çiçekleri arasında en çok tercih edilen çeşitlerden bir tanesi de papatyadır. Papatya hemen hemen herkese hitap edebilen herkese doğum günü çiçeği olarak gönderilebilen tercihler arasındadır.

Eğer eşinize ya da sözlünüze doğum gününde çiçek göndermeyi düşünüyorsanız kadınların en çok sevdiği çiçek çeşitleri arasında orkide, zambak, gül, kır çiçekleri, karanfil, papatya ve gerberea çiçeği vardır. Orkide gibi şık çiçekler tercih ederken diğer çiçeklerden de vazgeçmek istemiyorsanız karışık olarak bir buket yaptırabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.