Koltuk takımı mı oturma grubu mu?

Annekaz
26 Ocak 2023
Yorum Yok

Oturma odası için koltuk seçerken nelere dikkat etmen gerektiğini bilmelisiniz. Öncelikle ne için kullanacağına, sonra oda boyutlarını göz ardı etmeyip modayı çok kafaya takmadan en doğru modeli bulmalısınız.

KOLTUK TAKIMI MI OTURMA GRUBU MU?

Genelde koltuk takımları 3+2+1+1 kişilik şekilde tasarlanmıştır. Daha şıktır. Misafir odaları için daha  uygundur. Pek  çoğu yatak olmaz yani açılmaz. Klasik ya da spor  görünümlü olabilir.

Oturma Grupları ise genelde kanepe takımı gibi düşünülebilir. Sadece ikili olanlar da var, içinde berjerli  yani tekli olanlar da var. Koltuk takımına göre kullanımı daha rahat ve daha günlüktür. Yatak olabilir altı depolama alanı olarak kullanılabilir. Genellikle çok rahattır ve oturma odaları için uygundur.

Hangisini almalısınız?

Öncelikle Tam bir ihtiyaç listesi hazırlayın şunun gibi

  1. Hangi amaçla alınacak – misafir ya da günlük kullanım ya da her ikisi
  2. Büyüklüğü ne olacak
  3. Ayak uzunluğu nasıl olacak
  4. Model ve renk ve uyum
  5. Evde kedi köpek var mı
  6. Ödeme seçenekleri

Hangi amaçla alınacak – misafir ya da günlük kullanım ya da her ikisi

Misafir için alacaksanız odanızdaki diğer eşyalarla uyumlu olmasına  özen göstermelisiniz. Ölçü burada yine çok önemli bazı koltuklar showroomlarda  gözünüze küçük gelebilir ama unutmayın ki salonunuz bu kadar yüksek tavanlı ve geniş değil. Ölçüyle gidin. Tarzınıza en uygun bir model seçin.

Büyüklüğü ne olacak?

Gerçekten bu çok ciddi bir sorun. Büyük alsanız dert küçük alsanız başka dert en güzeli odanın planını ölçekli hazırlayın üşenmeyin kesin ve nereye hangi büyüklükte bir koltuk lazım puzzle gibi yerleştirerek bulun.

Ayak uzunluğu nasıl olacak

Yere yakın  bacakları olan kanepe koltuk takımları daha spor bir görünüm sağlar. Fakat altları zor temizlenir. Robot üpürge hatta normal süpürge için bile oldukça zahmetlidir. Uzun bacakları olan bir takım seçin. Çok beğendiğiniz koltuk takımı var ve bacakları kısa ise üzülmeyin uzun bacaklar sonradan takılabiliyor.

Bunu da seversin  Stilinize Uygun Koltuk Takımı Hangisi?

Model ve renk ve uyum

Evinizde başka eşyalar varsa onlara uyumlu alın ama koltuk ya da kanepe takımında en önemli detay bence halı.. tabi her şey çok önemli ama zevkler ve renkler..

Evde kedi köpek var mı

Eveet evde bir kediniz varsa emin olun keten bir takım istemezsiniz. Kediler tay tüyü kumaştan hoşlanmıyor. Aklınızda olsun.

Ödeme seçenekleri 

Enflasyon yüzde bi milyon olunca sabit  taksit ve Lira olarak alın. Mesela ben aldım 36 aya böldürdüm misss

Koltuk takımı modelleri 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim