Kremalı Milföy tatlısı

Annekaz
4 Aralık 2013
Yorum Yok

Milföy hamur işlerinin en kolayı ne yalan söyleyim ben milföyle yapılan hamur işlerini çok sevmiyorum. Çok yağlı geliyor yerken dökülüyor o yüzden eve pek milföy hamuru alınmaz. Misafirliğe de gidince önüme ikiye katlanmış peynirli milföy böreği getirirlerse de önemsenmediğimi düşünüyorum ve misafirlerime de yapmıyorum :) Geçenlerde markette dolanırken aldım bir paket. Milföyün tatlı halini seviyorum ama bu da milföy tatlısı hem de içi kremalı milföy tatlısı özellikle yaptığım bir tarif  değil pasta kreması artınca dolaptan çıkardığım milföyleri kesip fırınına sürüverdim.

MİLFOY-YASTIĞIDolabtan çıkardığım milföyü bir kaç dakika oda ısısında beklettikten sonra rulet bıçakla eşit karelere kestim. Benimkiler biraz küçük olmuş burada bir ip ucu çocuğunuzun 30 cm klasik cetveli ile kesebilirsiniz :)

Yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizin altı üstü kızarana kadar pişirin. Soğuyunca arasını açıp ki bu çok kolay değil parmağınızla bir katın içine bastırın. Ben evde artan hazır pasta kremasından kullandım siz istediğiniz pudingi ya da kremayı kullanabilirsiniz. Bir kaşık koyun ve üstünü kapatın tabağa dizin üzerine pudra şekeri eleyin hepsi bu..

MİLFÖY-tatlısı

dediğim gibi benimkiler çok küçük olmuş. Siz 5 cm 5 cm halinde karelere kesebilirsiniz.

MİLFÖY-TATLISI

 

kalbura-bastı un-helvsı1sıcak-çikolata-(1)

 

Not: içine reçel de koyabilirsiniz :D

Elmalı Kurabiye Tarifi

Bunu da seversin  Ankara'nın en iyi fotoğrafçıları ve Benim Masalım
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim