Kupa deyip geçmeyin, bin çeşidi var!

Annekaz
31 Ocak 2013
Yorum Yok

krmz-kuzunun-merhabas-sihirli-kupa-600-1

Hayatımızda en çok kullandığımız şeylerden birisi kupa bardaklardır. Şimdi ne alaka diyebilirsiniz ama kupa…Arkadaşlarımızla sohbet ederken kuru kuru sohbet gitmiyor diyip, sıcak bir şeyler hazırlar, sohbetimizi ısıtırız. Ders çalışırken bunaldığımızda, uykumuz geldiğinde yorulduğumuzda kahve ister canımız, kupamıza sarılırız. Soğuk yağmurlu bir günde efkârlanır, sıcak bir salep ya da sıcak çikolata yapar, geçer pencerenin karşısına yağan yağmurun eşsiz manzarasıyla sıcak yudumlarımızı alırız. Peki ya hasta olmuşsak gene kupamız devreye girer, ballı bir bitki çayıyla boğazımızı yumuşatırız.

seni-seviyorum-kupa-600-1

Sadece soğuk günlerde mi yanımızda olur kupalar? Tabi ki hayır. Sıcak içecekleri her mevsim tüketiriz. Her ne kadar kupalar sıcak içeceklerle özdeşleşse de soğuk içecekleri de kupalara koyup içmeyi severiz. Çünkü kupalar şekil itibariyle bizi etkiler, iki elimizle sarılıp içeceğimiz yudumlayıp stresimizi atarız. Aslında kupa bardak bir cisimden farklı bir yerdedir. Farkında olmasak da kupamızla bir bağ kurarız. Hepimizin özellikle sevdiği ve kullanmak istediği bir kupası vardır.

Hal böyle olunca kupa bardaklar piyasada çok geniş bir ürün yelpazesiyle karşımıza çıkıyor. Siz nasıl bir bardak istersiniz? Ya da hediyelik kupa olarak nasıl bir şey almak istiyorsunuz? Çeşitlerine göre biraz anlatmak gerek. Sonra seçim kararı sizin.

Sihirli kupa veya renk değiştiren bardak olarak tabir ettiğimiz kupalar son yıllarda hayatımıza ilginç bir şekilde girdi. Sempatik ve eğlenceli bir teması olan sihirli kupalar bizleri eğlendiriyor. Normal kupalardan farkı ise; içine sıcak bir şeyler konulduğunda renginin değişip altından desen veya resim çıkması, aynı zamanda bu kupaların sürpriz yönü. Kupa hediyelik olarak bakıyorsanız sevdiklerinize uygun olabilir. Sıcak su konulduğu zaman birlikte olduğunuz bir fotoğrafın çıkması onları mutlu eder. Bu kupalarla, muziplik yapmak için de güzel bir araç olabilir. Arkadaşınızı güldürecek, eğlenceli, şok edecek bir resmi de kupalara baskılattırabilir ve sürpriz yapabilirsiniz.

Bunu da seversin  Anılarınız telefonda kalmasın - fotofonik

Başka bir çeşit olarak da resimli kupa var. Bunlar da tarzlarına göre değişiklik gösteriyor. Resim olarak sevimli hayvan resimleri, popüler kültür ürünlerinin resimleri, ünlü kişilerin resimleri gibi çeşitleri bulunmakta. İsterseniz resim olarak sevdiklerinizin resimlerini de bastırtabilirsiniz.

Kupa alırken dikkat edilmesi gereken şeyler var. Kupa satın al, promosyon bardak gibi linklere bakarken, kupaların kalitelerine dikkat etmek gerekiyor. Özellikle sihirli kupa bardaklarının yapım süreci profesyonellik istediği için, kupayı üreten şirketin alanında iyi olması, kaliteli boya ve makine kullanması gerekiyor.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim