Sağlık bakanlığından gün menüsü

Annekaz
10 Mayıs 2014
Yorum Yok

Malum biz kadınlar bir araya gelmekten sohbet etmekten çok hoşlanırız. E tabi sohbet ederken kuru kuru olmaz mutlaka bir şey yenilip içiliyor söz konusu olan sohbet ortamı gün ise artık menünün haddi hesabı olmuyor makarna salataları, kısırlar,sarmalar kekler kurabiyeler pastalar poğaçalar çörekler derken gün kalori gününe dönüşüyor.

Sağlık bakanlığı Türkiye’deki tüm sağlık sorunları bitmiş tükenmiş gibi kadınların gün toplantılarındaki yemeklere kafayı takmış durumda. Sağlık bakanlığına göre klasik bir gün tabağında 4 adet sarma, bir avuç kadar kısır bol yeşillik ve 4-5 adet çilek olmasını öneriyor. Ayrıca çay yerine ayranın daha sağlıklı bir alternatif olduğunu söyleyen yetkililer çayın çok az ve şekersiz tüketilmesini öneriyor.

Tamam sağlıklı olalım ama biraz da Türk kadınlarını tanıyalım, ben bu tabağı misafirlerime koysam ne tepki alırım sizce kadın aç aç evime gelmiş çayın yanın elbette bir şeyler ikram etmek gerekir. Bu tabağın gösterildiği başka  bir ev hanımı da diyor ki ben bunu misafirlerime ikram etsem benim evime bir daha gelmezler doğru söylüyor çünkü mesele sadece yemek değil sevildiğini de bilmek misafire özen göstermek.

Yani demem o ki sağlık bakanlığının önerdiği tabak bu…

 

 

 

 

Bunu da seversin  Ev dekorunda ayna kullanımı: 49 harika fikir
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim