Küsuratlar yardıma ihtiyacı olanlara kalsın

Annekaz
2 Ocak 2013
Yorum Yok

r-PUPPIES-large570Bugün annekaz.com alan adını iki yıl daha uzatmak için domain sağlayıcım olan godaddy’den alışveriş yaptım. 2 yıllık domain yenileme 19,60 dolar, ben 20 dolar ödedim çünkü 0,40 centlik küsuratı hayvan koruma vakfına bağışladım. Yahu tutmuş 40 centlik yardımı mı yazıyorsun demeyin uygulama çok güzel.

Mesela Türkiye’de çok büyük alışveriş siteleri de ‘babalarının hayrı için’ bu bağış yöntemini kullanmamızı sağlasa aldığımız 49 liralık zımbırtıya 50 lira ödeyip 1 lirasını Hayvanları koruma vakfına, kadın fonlarına, ya da ne bileyim eğitim camiasına kısaca seçtiğimiz bir yardım kuruluşuna bağışlasak süper olmaz mı?

Tabi işin bir sürü ayrıntısı kaydı kuydu var kolay kolay ağrımayan başlarına iş almazlar ama Türkiye’de internet alışveriş pastası git gide büyüyor.. bu minik küsuratlar da damlaya damlaya göl olur.

Allah devlete zeval vermesin yine çocuklara öksüzlere yetimlere bir şekilde kol kanat geriliyor ama özellikle bu havalarda barınaklardaki, sokaklardaki, ormanlara terk edilmişi hayvanların durumu çok vahim. Hayvan koruma dernekleri bir torba kuru mama için nasıl çabalıyor gönüllüler gidip hayvanlara bu yiyecekleri ve dahasını ulaştırmaya çalışıyor ama yardıma ihtiyaçları var.. en azından o küsuratlar bu hayvanlara gider bizim için hayat bayram olmasa da onların karnı doyar..

Bunu da seversin  Kendinize bir kardeş seçin
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim