Liposuction fiyatları nasıl belirlenir?

Annekaz
5 Eylül 2022
Yorum Yok

Ne yaparsak yapalım kurtulamadığımız yağlarımızdan kurtulmanın tıbbi bir yöntemi var. Liposuction yöntemi ile bölgesel yağlanma sorununa çözüm bulabilirsiniz. Yöntem ve fiyatlar hakkında Doçent Doktor Tayfun Türkaslan bilgiler veriyor.

Liposuction, istenmeyen bölgede oluşan yağ kitlelerinin özel tekniklerle alınması uygulamasına verilen isimdir. Liposuction fiyatları, uygulanan yöntem, seans sayısı ve seans süresine bağlı olarak farklı şekillerde ortaya çıkar. Liposuction türlerine göre değişen fiyatlar hakkında kesin bir bilgi edinebilmek için, hekiminize başvurmanız ve uygulamanın türüne karar vermeniz gerekir. Yağ aldırma fiyatları hakkında bilgi almak için yapılan muayenede, bu
uygulama için uygun olup olmadığınız hususunda da bilgi edinebilmeniz mümkün olacaktır.

Liposuction uygulaması, günümüzde farklı teknolojiler kullanılarak yapılabiliyor. Elbette kullanılan teknoloji, uygulamanın fiyatlarını da doğrudan etkiliyor. Örneğin Vaser Liposuciton gibi gelişmiş yöntemler kullanılacağında, fiyatlar doğal olarak diğer eski yöntemlerden daha pahalı olabiliyor.

Tabii Vaser Liposuction fiyatları, uygulamayı yapan hekim ve kliniğe bağlı olarak da değişebiliyor. Burada her ne kadar yöntemin tıbbi olarak birliği söz konusu olsa da, hekimlerin ve kliniklerin kendi fiyatlarını, asgari rakamların altında olmamak koşuluyla belirleyebilme özgürlükleri bulunuyor.

Seans Sayısı Liposuction Fiyatlarını Neden Etkiler

Liposuction uygulamasında seans sayısı, kişinin alınacak yağ miktarına bağlı olarak değişir. Yani daha fazla yağ alınması durumunda, daha fazla seans yapılması gerekebilir. Bu durumda ortaya çıkan makine kullanımı ve emek süresi birer maliyet olduğundan, Liposuction fiyatı da değişir.

Uygulamada tek bir seans içerisinde ne kadar yap alınacağı genellikle değişmez. Ancak aşırı yağ alınması gibi bir durum söz konusu ise seans başına uygulama süresi arttırılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, bu uygulamanın aşırı yağlanma olarak tanımlanan kısmının limitlerinin oluşudur.

Kimi yağ kitlelerinin liposuction ile alınması mümkün olmayabilir. Kişinin öncelikle belli süre geleneksel kilo verme yöntemleri ile kilo vermesi doktor tarafından istenebilir. Bu durum, keyfi bir durum değildir. Uygulamanın yapılabilmesi için yani kişinin liposuction için uygun olmasının belli limitleri vardır. Bu limitlerin üzerinde yağlanma durumunda liposuction için uygunluk söz konusu olmayabilir.

Bunu da seversin  Eşarp Nasıl Bağlanır? Eşarp Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Karın germe ve liposuction ameliyatı birlikte yapılırsa fiyat artar mı?

Elbette. Karın germe ameliyatı, ayrı bir cerrahi uygulamadır. Ancak liposucion ile birlikte yapılmaları durumunda, ayrı ayrı yapılmalarından daha uygun maliyetler ortaya çıkması da muhtemeldir. Zira bu iki işlem aynı klinik süreçlerde olacağından, en basit ölçekle; tesis maliyetleri bakımından bir avantaj elde edilebilir. Ancak elbette bu kesin bir bilgi değildir.

Liposuction Sonrası Herhangi Bir Ek Tedavi Var mıdır?

Liposuction, iyileşme süreci çok uzun olan bir uygulama değildir. Bu bakımdan rutin kontroller dışında ek bir tedavi gerekmez. Ancak eğer işlem sonrasında sarkan deri gerilecek ise bunun için bir estetik cerrahi uygulaması gerekebilir. Bu durumda liposuction fiyatları olarak belirlenen ücretin dışında karın germe ameliyatı fiyatları da sürece dahil olacaktır.

“Liposuction fiyatları nasıl belirlenir?” sorusunun cevabı, aslında diğer tüm tedavilerde söz konusu olan kriterlerle hemen hemen aynıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, hekimin kim olduğu, kliniğin neresi olduğu, hangi şartlarda uygulama yapılacağı, uygulamanın yapılacağı ekipmanın seviyesi ve uygulama yapılacak yağlı alanın kütlesi gibi unsurlar, liposuction veya diğer ismi ile yağ aldırma fiyatları üzerinde belirleyicidir.

Size için geçerli olacak fiyatları almak için hekiminize başvurmalı, muayene olduktan sonra kesin veriye ulaşmalısınız. Liposuction fiyatları muayene yapılmadan kesin olarak verilemeyeceğinden, zaten doktorunuz size bunu önerecektir.

Liposucion tıbbi bir uygulama olduğundan, bu uygulamayı sadece kliniklerden almalısınız. Bu alanda çalışan klinikler size sektör ortalamaları oranında fiyatlarla, bilimsel ilkelere uygun şekilde hizmet verecektir. Sağlığınızla ilgili hususlarda, hekimler dışında hiçbir kaynaktan bilgi ve destek almayınız.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim