Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

Annekaz
27 Kasım 2019
Yorum Yok

Günümüzde gelişen tıbbi teknikler ile uygulanan ve hastalar açısından son derece memnuniyet verici sonuçların elde edildiği karın germe ameliyatı gün geçtikçe daha fazla sayıda kişinin faydalandığı operasyonlardan biri oluyor. Abdominoplasti olarak adlandırılan bu operasyon, özellikle karın bölgesinde  fazla yağ ve fazla deri bulunuyor olmasından şikayet edenlerin imdadına yetişiyor.  

Bölgesel yağlanma, sıklıkla kilo alıp verme ya da hamilelik gibi nedenlerle karın bölgesinde biriken  yağ tabakası ve fazla derin kesi uygulanarak çıkarılıyor ve böylelikle çok daha fit bir vücut görünümü elde edilebiliyor.  Şayet karın germe ameliyatı sonrası  sağlıklı ve düzenli bir beslenme programı uygulanır ve kilo almamaya özen gösterilirse sonuçların kalıcı olduğunu da belirtebiliriz. Operasyonun en önemli özelliklerinden biri de karın bölgesi ile birlikte sırt ve bel bölgesinde bulunan fazla yağ dokusuna da müdahale edilebiliyor olmasıdır.

Kimi zaman liposuction ile kombine bir şekilde de uygulanabilen karın estetiği  ameliyatından genellikle kadın kadınların faydalandığı düşünülse de  erkekler de bu operasyondan istifade edebiliyor. Özellikle 20 ila 40 kilo gibi  yüksek oranlarda kilo veren erkeklerin karın bölgesinde meydana gelen sarkmış deri görüntüsü söz konusu operasyon ile tamamen ortadan kaldırılabiliyor. 

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle bu ameliyatın genel anestezi altında gerçekleştirildiğini belirtelim. Anestezik etki nedeniyle hastanın herhangi bir acı ya da ağrı  hissetmesi mümkün olmuyor. Ameliyat öncesinde yapılan muayenede vücut kontürleri belirleniyor ve ameliyat esnasında karın bölgesinin daha düz ve daha atletik bir görünüm kazanması için kesi uygulanıyor.  Sonrasında fazla yağ dokusu ve deri çıkarılıyor ve hemen ardından dikiş uygulamasına geçiliyor. Şayet hekim tarafından gerekli görülmesi durumunda liposuction uygulaması ile fazla yağ dokusunun vücuttan tahliye edilmesi de mümkün olabiliyor. Her hastada çıkarılacak olan yağ ve doku miktarı aynı olmaz. Bu nedenle bir anlamda ameliyat planlamasının her hasta için ayrı olarak yapılabildiğini de belirtebiliriz. 

Bunu da seversin  Nilgün trendy and friendly Ankara Yaza merhaba Etkinliği

Karın germe ameliyatının istirahat gerektirip gerektirmediği de merak ediliyor. 1 ila 2 gün  klinik istirahat gerekebilir.  Bu süre zarfında hafif düzeyde ağrı olması da son derece normal bir durumdur.  Ameliyatın ardından ağrı kesici ilaç kullanımı ile söz konusu ağrının kontrol altına alınması mümkün olabiliyor. Karın germe ameliyatı için iş hayatınıza uzun bir ara vermeniz gerekmiyor. Kendinizi  iyi hissediyor olmanız durumunda birkaç gün sonra çalışabilirsiniz. Ancak çok ağır işlerde çalışıyorsanız ve vücudu zorlayan hareketler yapmanız gerekiyorsa yaklaşık 1 hafta kadar iş hayatınıza ara vermeniz gerekebilir. Bu konuda doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Operasyondan sonra hafif bir iz kalabilir. 

Karın Germe Ameliyatında Doktor Seçimi Önemli mi? 

Elbette karın germe ameliyatında deneyimli bir doktoru tercih etmeniz çok büyük bir önem taşıyor. Her ne kadar basit gibi görünse de bu ameliyat oldukça ciddi bir cerrahi operasyondur. Bu nedenle Doç. Dr. Serdar Yüce gibi deneyimli ve başarısı kanıtlamış olan bir doktoru tercih edebilirsiniz. Daha önce defalarca karın germe ameliyatı yapmış olan doktorlar tarafından gerçekleştirilen operasyonun başarı oranı çok daha yüksek olacaktır. Doç. Dr. Serdar Yüce için randevu alarak siz de çok daha düz ve atletik bir karın görünümüne kısa sürede kavuşabilirsiniz

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim