Geldi Mayıs ayları oynar eğitimin yayları

Annekaz
27 Mayıs 2010
2 Yorum

Mayıs ayının sonlarında belki Haziran başlarında  okullarda eğitim yavaşlar sınavlar zaten bitmiştir. Çocuklar pikniklere gezilere gider öğretmenler ferahlar falan filan alışığız  Fakat bu 2. dönem tümden gevşek geçti derslerden birer sınav olup sezonu kapattık. SBS’de ne olacağı belli değil zaten. 8. sınıftaki çocuklar tam hız sınav sistemine ve SBS’ye hazırlanıyorlar mı bilmiyorum ama 6. sınıf SBS’ye girecek olan kızımın sınıfında tık yok harç bitti yapı paydos durumu, bu sadece bizim okulda mı var yoksa bütün devlet okulları böyle mi acaba. Bu erken paydos özel okullarda nasıl uygulanıyor.
MEB’deki 6 ve 7. sınıf  SBS durumu tam olarak belli değil. Çocuklar sınava girecek ama hani girince ne olacak ortalamaya girecek mi girmeyecek mi. Neyse 2009 – 2010 eğitim yılı bizim için bitmiştir..:)
Okullarda kıyafetler serbest değil
Nimet Çubukçu bir açıklama yaptı okullarda kıyafetler serbest olmayacak dedi, tamam güzel bu konuda tam olarak hem fikir olmasak ta şimdilik doğru bir karar fakat benim itirazım şu lanet beyaz gömleklere ve Ankara’nın ( yada başka soğuk bir şehrin) ayazında kızlara zorla giydirilen eteklerde ha birde miniklerin lacivert pantolonları,  daha kolay yıkanır çocukların içinde rahat edeceği kıyafetlerin okullara önerilmesi gerek. Semtteki okul kıyafeti satan yerin geçen seneden aynı kıyafetlerin elinde kalmış ya da o kıyafetlerden bir depo diktirmiş olması ve hatta okulla anlaşma yapması umurumda değil. Saçın şöyle olacak bu renk ayakkabı giyeceksin o tokayı takamazsın şu çorabı giyemezsin dayatmaları ailelere yapılan kıyafet baskıları işte hoş olmayan bunlar..
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. elif-kayra dedi ki:

    ne güzel anlatmışsınız, özellikle okullardaki kıyafet yönetmeliğine gerçekten düzenlemeleri gerekiyor

  2. müjgan dedi ki:

    Selam itenize hemen hergün ziyaret edenlerdenim çok güzel bilgiler veriyorsunuz yazı ve anlatım şeklinizde çok güzel bu kadar zamanı bulupda yazmanıza hayranım hem anne, hem çalışan bir bayan olarak çok başarılısınız tebrikler.Benim de 6.sınıfa giden kızım var dersler konusunda bende aynıdertden sıkıntıdayım okul kıyafetleri serbes olmasın ama sizin yazdığınız gibi derli toplu üşümden yada bölgelere göre kuöaş seçimi ver rengi olursada iyi olur ama tek tip olması.Kıyafet serbestliği olursa vay halimize şimdiki okula giden çocukları görüyoruz öğrenci demeye bin şahit ister birde serbest olursa vay halimize öğrencilerde öğrenciliğini yaşamalı ve okul yönetimi hangisini öğrenci hangisini sivil vadandaş olduğunu nasıl anlar ortam çok kötü okula kötü amaçlı kişilerin giremeyecegi ne malum kapıdaki görevli her öğrenciye kimlikmi soracak birde kızlar biraz büyünce çok açılıyorlar birden okula gidiyorsa okulunun kurarlarına uyması lazım saçlarda röfleler boyalar saç darmadağınık okul formasına o saçlar uymuyor çok şükür benim kızım tam isdediğim gibi ben zorlama yapmıyorum özellikle saçlarnı toplamadan gitmiyor gençlerimizi herkonuda tolamamız lazımı ki Türkiyemiz kalkınsın başka yollara sapmasınlar sağlıcakla kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim