Online toplama çıkarma çarpma alıştırmaları

Annekaz
25 Eylül 2012
Yorum Yok

Okullar başladı annelerin ders mesaisi de başladı özellikle matematik hem aileleri hem de bazı nedenlerden çocukları zorluyor.

Bazı çocukların matematik dersi için daha fazla çabalaması gerekiyor. Ben her zaman matematiğin çok önemli olduğunu; malesef özellikle eğitim sistemimizde bazı eşikleri geçmek için şart olduğunu söylüyorum.

Matematik temeli iyi alınırsa aslında çok da zor değildir. Önemsiz gibi görünse de çarpma, bölme, toplama ve çıkarma matematiğin temeli,  özellikle çarpma çok iyi öğrenilmesi gereken bir ders. Çarpmayı daha kolay ve hızlı öğrenmek , öğretmek için daha önce tavsiyelerim olmuştu.

Kağıt üzerinde işlem yapmak ise matematik için çok daha etkili bir yöntem, yazarken hem el hem göz hem de beyin çalışır işlemleri her gün çocuğun seviyesine göre ekstra bir ev ödevi olarak anneler yazıp yaptırabilirler.

Bunun için yapılmış online yardımcılar da var. Buradaki sitede toplama, çıkarma ve çarpma  işlemleri online olarak yapılabiliyor. Çocuğunuzun seviyesine göre bir işlem sayfası seçin mesela çarpma diyelim, yukarıdaki çarpma işlemi sayfası  3. sınıf için uygun, sayfanın name yazan yere öğrenci ismini yazıp işlemleri yapmaya başlayabilir. İşlemler bitince Finished tuşuna basıp Correct den kaç doğrusu incorrect’den de kaç yanlışı olduğunu görebilir, ayrıca hızlı düşünme ve testlerde zamanı iyi kullanabilme alışkanlığı için soruları ne kadar sürede çözdüğünü de Time bölümünden yine görebilir.
Addition Quizzes: Toplama alıştırmaları

Subtraction Quizzes: Çıkarma Alıştırmaları

Multiplication Quizzes: Çarpma alıştırmaları

Bunu da seversin  Mutlu Yıllar..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim