Mikro kredi nasıl, nereden alınır?

Annekaz
10 Ağustos 2012
8 Yorum

Mikrokredi başvurusu nasıl yapılır, Kimlere mikro kredi verilir. Mikrokredi almak için ne yapmak lazım.. Dişiyle tırnağıyla hayata tutunan maddi sıkıntıların yanında kadın yapamaz önyargısı ile şevki kırılan binlerce hemcinsim var. Bir süre mücadeleden sonra pes edip kabuğuna çekilen özgüvenini kaybedip hayatın kendisinden korkan binlerce kadın.. Hayat mücadele ediliyorsa değeri vardır, son moda trendleri takip edip kocasının servetini tüketen, hiç bir işe yaramayan sosyetik “vakıf ” toplantılarını sosyal destek sayanlar bu mücadelenin zaferin gerçek tadını bilemezler.

Sıfırdan başlayıp kendi çapında zirveye çıkmak herkesin yapabileceği bir iş değildir. Hele bu işi kadınlar yaptığı zaman insanlara şaşırtıcı bile gelebiliyor, ama böyle kadınların sayısı hiç de az değil..

Mikro kredi ile kadınlar kendi işlerini kurup hiç kimseye bağlı olmadan hayal ettikleri işe girebiliyorlar. Mikro kredi kadınlar için tam bir can simidi 1. etapta 500 liradan 750 liraya kadar kredi verilebiliyor. Bu para ödemeler bittikçe kademe kademe artıyor. Mikro kredi gerçek anlamda ihtiyacı olan hanımlar için.

Mikro krediye nasıl başvurulur….

Mikro kredi almak için öncelikle bölgenizde mikro kredi ofisi olması gerek bu ofisler genelde şehirde gelir düzeyi en düşük olan bölgelerden seçiliyor ve orada ikamet etme şartınız aranıyor. Mesela Ankara’da Mamak şubesi var Altındağ ,Elmadağ ve Keçiören’in bir kısmına bakıyor.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN İSRAF.ORG

Mikro kredi veren birime akraba tanıdık komşu olarak 5 kadın başvuruyor, bu 5 kadının başvurusu kabul edilirse kısa bir eğitim sürecinden geçiriliyor. Bu eğitimden sonra kişilere 500 ile 750 TL arası bir ücret ödeniyor.

Krediyi kullanan kişi hayalini yaptığı işi yaparken kullandığı krediyi haftalık olarak ödüyor. Bu ödeme ise krediye veren ofisin evlerine ziyarete gelmesi ile yapılıyor. Haftalık kredi ödemesi aldığı krediye göre 12,5 liradan başlıyor. Mikro kredide yüzde onluk bir hizmet bedeli ücreti var bu ödemede 50 le 75 tl arasında değişiyor ve bu ödemede taksitlere eklenerek alınıyor.

Bunu da seversin  3 Boyutlu kalp

Türkiye’de mikro kredi kullanıp da batan kadın yok hepsi borcunu yüzde yüz ödemiş. Bazıları kendisinin yanı sıra çevresine de iş olanağı sağlar hale gelmiş. Sözde kadın girişim dernekleri gibi kursları da ücretli değil. Maddi gücünüz yok ama bir planınız beceriniz varsa mikro kredi tam size göre çekinmeden arayıp bilgi edinebilirsiniz. Buradanorganizasyon hakkında bilgi edinebilir şube adres ve telefon numaralarına başvurabilirsiniz

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (8)
 1. ercan kordikanlioglu dedi ki:

  ablam arzu öztuç kendi imkanları olmamasına rağmen erzurumda hatta bölgemizde olmayan RODEO MAKİNASI alıp işletmek istiyor. Yardım ve bilgilerinize ihtiyacı var. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim
  ablamın cebi …

  • annekaz dedi ki:

   Cep numarasını sildim, bu tür başvuruları ablanızın bizzat kaymakamlığa yapması lazım. :)

 2. mrb dedi ki:

  Ben elazigda oturuyorum nereye basvuruyapmam gerek

 3. mihriban dedi ki:

  Bende isyeri acmistim ama kapatmak zorunda kaldim simdi yine acmak istiyorum bu sekilde kredi almam mumkunmudur ..

 4. belguzar dedi ki:

  merhaba oncelıkle sağlıklı yemek nasıp etsın bende bıberlerı kavururum çok daha lezzetlı oluyor tabı mıdesı rahatsız olan kızartmadan yapar .Afıyet olsun

 5. sevda fidanci dedi ki:

  Ben on uç yildir iki kizimla yalniz hayat mücadelesi veren bir anneyim 43 yasindayim kizlarim 19 ve14 yasinda zorlu bir hayat mücadelesiveriyoruz 17 yildir yemek içecekssektöründecalisyorum ttecrübeve ddeneyimlerin epeyce fazla önümüzdeki yil büyük Kizim üniversiteye gidecek benimdeartik bbirşeyleryapma zamanim llütfenbana yardim edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.