Mikrokredi başvurusu nasıl yapılır? – Ekonomiye Kadın Gücü Mikrokredi

Annekaz
27 Eylül 2012
Yorum Yok

Mikrokredi konusunu daha önce de yazmıştım. İş kurmak isteyen yaptığı işi geliştirmek isteyen dar gelirli hanımlar için bulunmaz fırsat.  Şimdi Turkcell’in katkılarıyla mikrokredi uygulaması Dünyada ilk defa ‘sosyal borçlanma’  ile Türkiye’de uygulanacak.

basitçe şöyle; benim bir iş fikrim var kazanacağıma inanıyorum 5 bin liraya da ihtiyacım var. Mikro krediye başvuruyorum Turkcell’in alt yapı desteği ile hazırlanan sistemde ne iş yapmak istediğim ne kadar paraya ihtiyaç duyduğum kısaca anlatılıyor ve destekçi bulunması sağlanıyor. Mesela Ayşe hanım projeme destek olup 5 bin lirayı borç olarak veriyor ben de ona 52 haftada yavaş yavaş ödüyorum..

Basit gibi görünüyor ama elbette şartları,  aklıma takılan sorular da yok değil, mikrokrediye başvuran kadınlar neye göre seçilip sisteme taşınacak ya da hepsi sistemde olacak mı? Mikrokredi kendi kendine devletin desteği ile çok yol gitti 6 kadınla başlayıp binlerce kadına ulaştı. Turkcell’in hem teknik hem de tanıtığım desteği vermesi elbette muhteşem ama destek verecek olanlar bir yana desteğe ihtiyacı olanlar içinde yapılması gerekenler adım adım anlatılmalı. Umarım binlerce on binlerce kadın verilen destekle ailesine katkı sağlayıp kendi ayakları üzerinde durabilir..

Gerekli kaynaklar;
Ekonomiye kadın gücü, Girişimciler

Bunu da seversin  Mikro kredi nasıl, nereden alınır?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.