Müjde Canavar kovucu sprey çıktı!

Annekaz
13 Eylül 2015
Yorum Yok

Çocuklar yatağın altından, dolaptan, kapalı kapılardan gece tuvalete gitmekten gölgelerden korkarlar hele canavar efsaneleri çizgi filmleri görmüşlerse tamam. Çocukları bu konuda ikna etmek oldukça zor ama onları onların hayal gücü ile ikna edebilirsiniz aslında buna ikna etmek demeyelim canavarlarla savaşabilirsiniz.

Canavar spreyi çocukların bu tür korkuları varsa onları rahatlatacak en kolay savaş aletlerinden birisi. İçine sirkeli su ya da lavanta yağı vs koyabilirsiniz mesela üzerine minik canavar resimleri çizer yada sticker alıp yapıştırabilirsiniz maksat renkli bir şişe.

canavar1

Siz kendiniz almış gibi sunabilirsiniz artık oradaki hikaye size kalmış alışveriş poşetine koyup mu çıkartırsınız bilemiyorum, ama spreyin canavarları kovduğunu bu spreyi sıktıktan sonra hiç bir canavarın odaya giremeyeceğini açıklayın beraber sıkın baş ucu da koyun. Sık sık şişeyi kontrol edin ilk zamanlarda bol bol sıkacaktır şişe yarılanacaktır ama zamanla daha az sıkar. Korkularından yavaş yavaş da olsa kurtulur.

Bu da güzel bir anı olarak kalır..

Bunu da seversin  Montessori aktivite tahtası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim