Novakid ile Çocuklar için İngilizce Öğrenmek Artık Çok Kolay!

Annekaz
14 Şubat 2022
Yorum Yok

Gelişim sürecinin erken yaşlarından itibaren dil öğrenimine başlayan çocukların ileri yaşlarda daha ileri seviyelere çok daha rahat geçtikleri, diksiyon ve gramer konularında daha dinamik bir öğrenme yetisine sahip oldukları bir gerçek. Fakat erken yaşta İngilizce öğrenme sürecine başlayan ve ilk defa bir yabancı dil ile tanışacak olan çocukların, konunun uzmanı kişiler tarafından hazırlanmış kaynaklara erişimi de bir o kadar önemli.

İşte bu yüzden Novakid programları, çocuğunuzun erken yaştan itibaren İngilizce öğreniminin her aşamasını kanıtlanmış metodlar ve inovatif bir öğrenme ortamında sunmak için hazırlandı.

İngilizce Öğrenmenin Yeni ve Pratik Yolu

Günümüzde çocuklar internete ebeveynlerinden daha fazla hakim. Sınırsız öğrenme olanağı olan bu internet evreninde dolanırken özellikle İngilizce bir çok terimle karşılaşıyorlar. Bu durum zaman içerisinde çocuklarda aşinalık yaratsa da, sistematik olarak öğrenilmeyen kelime ve kalıplar nasıl öğrenildi ise o şekilde kalıyor. Yani yanlış telaffuz ve ya yazımı öğrenen çocuk, daha sonra bu durumu düzeltmek için doğru İngilizce eğitim ihtiyacı duyuyor. Aynı şekilde okulda verilen İngilizce eğitimleri belirli saat aralıkları dışına çıkamadığı için pratik yapma ve İngilizce ortamında bulunma şansı olmayan çocuklar öğrendiklerini daha hızlı unutuyorlar.

Çocuklar için İngilizce öğretme odaklı olarak 4-12 yaş aralığı için geliştirilen Novakid’in inovatif İngilizce eğitim programları sayesinde, çocuğunuz anadili İngilizce olan öğretmenlerden tarafından canlı olarak verilen derslere katılabiliyor ve doğal ortamında İngilizce öğrenme imkanını evinizin konforunda yakalayabiliyorlar.

Çocukların doğal konuşma ortamı İngilizce olan online sınıflarda dünyanın diğer bir ucundan canlı olarak bağlanan ve öğrenme süreçleri ile bireysel olarak ilgilenecek öğretmenleri ve diğer öğrenciler ile etkileşim kurabiliyorlar. İletişim kurmak için İngilizce konuşmak mecburiyetinde kalan çocuklar, çekingenliklerini yenip kendi özgüvenlerini kazanmanın verdiği başarı duygusu ile de erken yaşta tanışıyorlar. Bu durum çocukların öğrenim sürecini oldukça pozitif yönde etkiliyor.

 

Online Dersler ile Ev Konforunda İngilizceuı

Pandemi süreci ile birlikte ebeveynlerin evden çalışmaya başladığı gibi bir çok öğrenci de evden eğitim ile tanıştı. Bu durum, çocuklarda öğrenimin uzaktan ve kendi evlerinin konforunda mümkün olabileceğini göstermiş oldu. Özellikle dil öğrenimi konusunda online olarak gelişmiş imkanlar sunan Novakid’in çocuklar için İngilizce programları, hem öğrencileri ana dilleri İngilizce olan öğretmenler ile buluşturuyor, hem de herkesin İngilizce konuştuğu interaktif bir ortam sunarak öğrenmeyi ev konforunda eğlenceli bir hale getiriyor.

Bu durum özellikle pandemi sürecinde okula giden çocuklarını bir de okul sonrası dışarıdan İngilizce kursuna göndermek zorunda kalmayan ebeveynlere de büyük bir avantaj sağlıyor. Artık Novakid ile çocuğunuzun sağlığı için endişelenmeden, ev konforunda rahatça İngilizce öğrenmesine şahit olabilirsiniz.

Bunu da seversin  İngilizce Öğrenmenin Faydaları

Novakid ile Bütün Dersler Ana Dili İngilizce Olan Öğretmenler Tarafından Verilir

Novakid’in deneyimli kadrosunda çalışan her İngilizce öğretmeni kendi alanlarında uzman ve sertifikalı kişilerden oluşuyor. 4-12 yaş arası çocukların öğrenim süreci ve öğrenme psikolojisi konusunda deneyimli olan ve uluslararası eğitmenlik sertifikasına sahip Novakid öğretmenleri, çocuğunuzun İngilizce öğrenme süreci ile hem sınıf ortamında hem de bireysel dersler süresince özel olarak ilgilenir. Çocuğunuz ana dili İngilizce olan öğretmenlerinden hem doğru telaffuzu, hem de pratik konuşmanın en ince ayrıntılarını dersler süresince deneyimleyerek öğrenir.

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı Uyumlu İngilizce Eğitimi

Novakid çocuklar için İngilizce programları, Avrupa’da ve dünyada geçerliliği olan, İngilizce eğitim kapsamında en önemli kriterlerden Common European Framework of Reference for Languages (CEFR) yani Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’na ve seviyelerine göre hazırlanmıştır. Konuşma İngilizcesi ve pratik olarak bu çerçevede deneyimle öğretmenlerin verdiği dersler ışığında çocuğunuz İngilizce’yi dünya standartlarında ve doğal ortamında öğrenir.

Kademeli Olarak Artan Zorluk Seviyesi ile Sürekli Gelişim

Online İngilizce eğitim sürecinde zorluk seviyesi düzenli olarak artan bir müfredat programı izlenir. Fakat normal müfredattan farklı olarak Novakid eğitmenleri dinamik bir şekilde çocukların basitten başlayıp zorluk seviyesi artan İngilizce öğretiminde hiç bir çocuğun geri kalmaması için özel olarak ilgilenir. Kasıtlı olarak karmaşık hale getirilen puzzlelar ile birlikte çocukların takip seviyesine göre özel teknikler uygulanır.

Çocuğunuzun Öğrenim Sürecine Aktif Katılın

Novakid ile çocuklar için İngilizce programlarının ebeveynlere sunduğu avantajlı taraf ise onların İngilizce öğrenim süreçlerini aktif olarak takip etme imkanı sunmasıdır. Gelişmiş kullanıcı paneli ve erişim kolaylığı ile çocuğunuzun derslerde gösterdi performansı detayları ile birlikte şeffaf olarak görmek şansına sahipsiniz.

Novakid, birçok ülkede tercih edilen, çocuklara İngilizce eğitimi konusunda sunduğu inovatif teknikler ve olanaklar ile çocuğunuzun iyi bir eğitim alması ve bir dünya insanı olması yolunda geleceğine yapabileceğiniz en doğru yatırımlardan biridir.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim