Çocuklar için İngilizce siteler

Annekaz
13 Ocak 2011
1 Yorum
Çocuklar 4. sınıftan itibaren ingilizce dersi veriliyor, gerçi ben Türkiye’de uygulanan ingilizce öğretme sistemine çok karşıyım, sistem kelime bazlı değil geçmiş zaman, gelecek zaman özne yüklem bunların öğretilemeye çalışıldığı bir sistem var ha bunlar gereksiz değil ama bunlarla da ingilizce çok sağlıklı öğrenilmiyor, kafası karışan çocuk da ingilizceden nefret ediyor.Halbuki yöntem değiştirerek daha eğlenceli öğretici verimli bir ders haline getirilebilir bana kalırsa çocuklara ingilizce sırf şekil olsun diye veriliyor.. her neyse..
Hem öyle bir nokta var ki; artık Türkçe dil bilgisi dersleri neredeyse kalktı çocuklarını SBS’ye hazırlayanlar bilirler artık cümlede anlam parça yorumlama gibi şeyler soruluyor, darısı ingilizceye diyor ve sadede geliyorum.
Çocuklar ingilizceyi ne kadar duyar ne kadar çok konuşursa iyi, ingilizce masallar resimler şarkılar çok önemli Burada hem okul öncesi hem de ingilizceye yeni başlayanlar harika bir site var.  Beraber alışverişe çıkıyor, basit masallar anlatılıyor hem duyma hem görme bazen  de yazma becerisi ile ingilizce eğlenceli bir şekilde öğretiliyor.. Ne diyelim darısı bize..

Bunu da seversin  Fular bağlama teknikler Video
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Filiz dedi ki:

    ben bir ingilizce öğretmeniyim.bir yabancı dil öğrenmenin belli başlı kuralları vardır.kelime bilgisi asla tek başına yeterli olamaz.Türkçe dersindeki müfredat değişikliği ile İngilizce bir tutulamaz.Zaten Türkçe çocukların anadili..Dolayısıyla kuralları bilmeseler de duyduklarını,okuduklarını anlyabilir,yorumlayabilirler.Ama İngilizce2nin kurallarını öğrenmeden bunlar asla yapılamaz.Ülkemizde yabancı dil öğretiminde birçok sorun var elbette.en başta kitaplarımız tam bir rezalet!ben de derslerimde görsel ve işitsel materyeller kullanıyorum.Bu tarz interaktif programlar gerçekten çok faydalı..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim