İngilizce öğrenmenin yeni yolları

Annekaz
6 Ekim 2016
Yorum Yok

Blog’umu yazarken, yurtdışında seyahat ederken ya da bir konu hakkında araştırma yaparken sadece Türkçe kaynaklardan değil İngilizce kaynaklardan da yararlanıyorum. Tabi İngilizce konusunda belli bir seviyede okuyabilme becerisi bu anlamda gerekiyor. Okul yıllarında bir çoğumuz İngilizce hakkında genel bir bilgi edindik. Son zamanlarda acaba daha fazla İngilizce öğrenebilir miyim diye düşünmeye başladım.

Hepimizin yoğun bir temposu var, gerek aile hayatı gerek iş hayatı olan insanlar için ne yazık ki kendini geliştirmeye ayıracak zaman kalmıyor. Bu yüzden İngilizce kurslarına zaman ayıramayacağımı fark ettim fakat gelişen teknolojiler sayesinde daha farklı imkanların söz konusu olduğunu gördüm. İngilizce öğrenmek eski kadar zor değil onu anladım.

ingilizce kursu

Dünyanın bir çok ülkesinde online İngilizce kursları ile insanlar İngilizce öğrenmeye başlamış. Bu kursların en büyük avantajı sizlere yolda kaybettiğiniz zamanı kazandırmaları ve sizin programınıza göre ayarlanabilmeleri. Bir çok değişik kurs var benim en çok hoşuma giden Open English oldu. Öğretmenlerin hepsi Amerikalı dolayısıyla İngilizceyi anadilleri olarak konuşuyorlar. Haftanın 7 günü ve 24 saati eğitim alabiliyorsunuz. Mesela sabah 6’da kalktınız bilgisayarınız ya da akıllı cihazınız ile platforma bağlanıyor her yarım saatte bir başlayan derslere katılabiliyorsunuz. Zaman konusunda sıkıntı yaşayanlar için harika bir çözüm. Ayrıca internet olan herhangi bir yerden platforma bağlanabiliyorsunuz. İster evden ister bir kafeden yada iş yerinizden.

Kendimi sürekli geliştirmek ve bu konuda çocuklarıma örnek olmak istiyorum. Ayrıca kızımın gelecekteki İngilizce hayali içinde bu kursların faydası olacağını düşünüyorum. Araştırmaya devam!

Bunu da seversin  Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim