Oğlunuzun şehit olmasını ister misiniz?

Annekaz
20 Haziran 2010
4 Yorum
11 şehit onlarca ateş düşen ev bu benim bu konuda 5. yazım hiç birisinde duygularımı tam olarak anlatamadım anlatamıyorum , kızgınım TSK’ya hükümete BDP’ye MHP’ye CHP’ye devlete kızgınım 30 yıldır bitmeyen bitirilmeyen lanet teröre, midemi bulandıran kilişe laflara içine edilesi sisteme her şeye çok kızgınım. Ben bir asker annesi adayı olarak isyan ediyorum kimsenin ciğeri bir anne kadar yanamaz.
Oğlumun eline çocukken  oyuncak silah bile vermedim kardeşiz dedim, millet birlik dedim öyle büyüttüm. Şiddetten savaştan bırakın haberleri filmlerden bile uzak ttutum. Oğlumun adı haberlerde gazete manşetlerinde bir kaç dakika ya da bir kaç gün anılacak sonra unutulacak ölü kahramanlardan birsi olsun istemiyorum. 
Ben bir anne olarak oğlumun böyle bir ortamda askere gitmesinie gönlüm razı değil. İsteyen bana vatan haini desin isteyen küfür sallasın umurumda değil. Oğlunuz ölmedi laflarını yavrumunun kara toprağını avuçlarken duymak istemiyorum. Ben oğlumun şehit olmasını istemiyorum.
Yeter artık kuzu kuzu 20 li yaşlarda bir kaç aylık askerlerin şehit haberleri duymak görmek işitmek istemiyorum. Anlayamıyorum 30 yıldır nasıl bir arpa boyu yol alınmaz, nasıl bir bölge 30 yıldır tanınmaz nasıl istihbaratınız olmaz, nasıl tehlikeli bölgelerdeki askerler bu kadar ateşe açık olur, nasıl 300 terörist bir bölgeye girip saldırı düzenler. Ne zaman Profesyonel orduya geçilecek Babanın aynı sorunla askerlik yaptığı bir bölgede oğlu nasıl askerlik yapar! Bu soruların cevabını bilen varsa Allah aşkına bana da anlatsın!
Dün karşı mahallede düğün vardı geç saatlere kadar Kürtçe şarkılarla oynayıp halay çektiler. Kimse Kürt sorunu kardeşlik falan demesin bu ülkede kürt sorunu yok PKK sorunu var kazıyın artık şunların kökünü ABD’nin AKP’nin ipini çektiğini biliyoruz bu işlerin taşeronu PKK onu da biliyoruz. Kimse Kürtler için demesin Kürtler de kullanılıyor Türkler de..Kürtlerin de Türkler kadar bu isyan bu karşı koyuşta olması gerekir. Bölünüyoruz kalplerde düşüncelerde mantıklarda bölünüyoruz…
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. NEŞELİ GÜNLER dedi ki:

  malesef söylenecek çok söz var ama insanlar bildiğinden şaşmıyorlar ve olan masum ana kuzularına oluyor.
  ve bir şehit annesi çıkıp "vatan sağolsun "diyor.taman vatan sağolsun ama senin evladında sağ olsun anacığım..
  neden bu acımasız katliyam neden..
  kimler hangi arı kovanına çomak soktuda bu arılar yine hareketlandi..

 2. ikimiz dedi ki:

  bugünün anlam ve türkiyenin önemine karşılık bir yazı yazdım okumanı ve eğer beni etiketlersen bi yazında tüm milletin okumasını isterim mağlum yeni bir blogum eğer bunu yaparsan daha çok türk halkına seslenmiş oluruz sevgiler
  http://ikimiz-2.blogspot.com/

 3. belguzaranne dedi ki:

  merhaba çok uzucu buyut kıyama teror gelsın sehıt etsın lanetlıyorum başbakanınvea cumhur başlkanın oğlu gıtsın doğru başakanın oğlu bır ay korumalarıyla askerlık yapmışya nalet olsun bızım askerlerımız henuz tomurcuk ınanın haber ızlıye mıyorum

 4. ÖRGÜÇANTAM dedi ki:

  her kelimesini katılıyorum tanıdığım kim varsa aynı fikirde. sadece artık yeter diyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim