Okullar açıldı bit mevsimi başladı!

Annekaz
17 Ekim 2014
Yorum Yok

Okulların açılmasıyla bit tehlikelisi de başladı. Bit kıllı deride yaşayan bir parazit olmasının yanı sıra anneler için gurur onur kırıcı bir durum aslında öyle olmaması gerek çünkü bir kirli temiz diye ayırmaz her gün tertemiz gönderdiğiniz çocuğunuz  okuldan anne kafamda  bir var diye gelebilir.  Peki bitlerden nasıl korunulur? Bitlerden korunmak mümkün mü? bunun tek cevabı koruyamazsınız :)

Bit çocuğunuza bulaşmışsa erken müdahele edebilirsiniz tabi bunu anlamanın yolu sık sık kontrol, bit önce ense ve kulak arkasına yerleşir. İlk önce bu yerlere bakın. Bitler grimsi kahvemsi tonlarda olur saça uyum sağlarla ve görülmesi zordur bir bit sirke dedğimiz yumurtalardan yüzlerce bırakabilir sirkeler saçları yıkamakla taramakla gitmiyor malesef özel bit şampuanı  kullanamalısınız.

Peki bitleri doğal yoldan öldürmenin yolu var mı?

Bitleri organik şekilde öldürmenin tek yolu onları havasız bırakmak saça mayonez zeytinyağı gibi ağır maskeler yaparak bir bone ile sabaha kadar yatmanız gerekebilir ince bir tarak hatta özel bir bit tarağı  kullanarak yıkayarak bir kaç kere bu işlemi tekrar ederek kullanabilirsiniz.

Bitleri öldürmek için piyasada çok fazla ürün var, konu çocuklar olunca tabi dikkatli olmak lazım eskiden kafadaki bitleri öldürmek için tarım ilacı bile kafaya sürülüyordu şimdi çok şükür daha fazla seçenek var Pestisit şampuanlar  kimyasaldır iki yaş altı önerilmez biti öldürür ve sirkeyi çatlatır. Bundan sonra ince dişli tarakla iyice temizlenmesi gerekir, evdeki herkes kontrol edilmeli farkına varmadan bitlenmiş olabilirsiniz. yastık yüzü çarşaf yıkayabilirsiniz ama tüm evi yıkamayın zira bit saça tutunmadan sadece 24 saat yaşayabiliyor.

Okula giden çocuğunuzda saç biti bulunca öğretmeni haberdar edin o usulünce diğer çocuklar için önlem alacak velileri uyaracaktır. Bu arada hayatımda görüp görebileceğim en ağıt bit vakası videosu aşağıda.. Tamam insan bitlenir de bu kadar olana kadar nasıl farkına varmaz yuh diyorum..

Bunu da seversin  Çocuklar için ışıklı yatak

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.