Okullar açıldı oğluş gitti..

Annekaz
24 Eylül 2009
23 Yorum
Bayram telaşı ile okul birleşip bir de günlerden perşembe olunca okula başlangıç biraz karambole geldi. Dün Kaan’ı Ordu’ya gönderdik. Bir kaç gündür Boğazım düğüm düğümdü 15 yaşındaki çocuk nasıl yapacak, yatılı düzene alışabilecek mi, uyum sağlayabilecek mi  aklımda onlarca soru ile uğurladık. Babası ile birlikte yurda giriş ve okul işlemlerini bugün tamamlayacaklar. Bayramda  ” vah vah nasıl dayanacaksın, zor olmayacak mı, hiç mi üzülmüyorsun, ne kadar taş kalplisin ” gibi eleştiri ve yorumlara maruz kaldım. Tabi destekleyenler iyi olacağını düşünler de vardı.
Okulu yurdu Fatsa’yı bildiğim için gözüm arkada değil ama rahatta değilim sanıyorum bu bi kaç yıl sürer. Bu duygu nasıl anlatılır bilmem ama sanki kalbimi birisi elleriyle sıkıyor, bi kaç damla göz yaşı döktüm anneannesi çok ağladı. Allaha emanet ettik ne diyelim hayırlısı olsun, inşallah iyi kalpli vicdanlı başarılı bir delikanlı olarak çıkacak bu okuldan..Dualarımız seninle ;) 
Noot: Yukarıdaki çerçeve Denizcilik lisesi ortada yokken fiyatını uygun bulup aldığımız bir çerçeveydi dikkat denizcilik teması  Abdala malum olurmuş :()
Bunun dışında kızlar tabiri caizse ” genç kız” uniformaları ile okula gittiler uzun zamandır evde hiç yalnız kalmıyordum..Yalnızım..
Efenim bu yazı vasıtası ile Bütün öğrenci kardeşlerimize yavrularımıza öğretmenlere başarılı bir yıl diliyorum….
Bunu da seversin  Novakid ile Çocuklar için İngilizce Öğrenmek Artık Çok Kolay!
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (23)
 1. Bir Yastıkta dedi ki:

  canım ya allah kavuştursun ama bu hoş bir ayrılık zaten birgün gelecek yavaş yavaş yuvadan uçacaklar anne olan için zor ama herşey onları iyiliği için

 2. Anonymous dedi ki:

  Sevgili Anne Kaz,
  Ben Ağrı'da görev yapan bir ingilizce öğretmeniyim.Yaklaşık bir senedir sitenin sıkı bir takipçisiyim.Sizden heveslenerek iki gün önce ben de kendi blogumu açtım: eylulaksami.blogcu.com henüz çok yeni ama ziyaret etmeni çok isterim.Oğlunu uzaklara göndermişsin ,Allah yardımcınız olsun,oğluna zihin açıklığı dilerim.Ben de ailemden uzakta okumuştum çok zor gelmişti ama aradan yıllar geçipte iş hayatına başlayınca tüm sıkıntılara değdiğini görmek çok güzel.Darısı senin çocuklarının başına inşallah.Sevgilerimle
  Filiz

 3. Delfina ; dedi ki:

  Sevgili AnneKaz,

  İnanmayacaksın ama okulların açılışında aklıma ilk sen geldin.Fatsa'ya giden oğluna nasıl dayanacak diye düşündüm durdum günlerce.Umarım ikiniz için de sıkıntısız ve kolay geçer bu dönemler.Her iyi şeyin bedeli oluyor,sağlık olsun.Metanetini korumaya çalış…

  Kucak dolusu sevgiler,

 4. tatesal dedi ki:

  Canım benim Allah kavuştursun delikanlıya!!!maşallah ne mutlu sanaki evladın okuyor ve bir yerlere geldiğinde gurur duyacaksın…Hayırlısıyla ,sağlıkla okumak nasip etsin rabbim…

 5. GÖNÜLDEN ELE dedi ki:

  Merhaba..
  Çocuklarımızın geleceği öncelikli olunca bir çok şeye katlanıyoruz elbette.
  Geçen yıl oğullarımdan birini gönderdim bende il dışı yatılı.
  Dün yine bırakıp geldim.
  Geçen yıla göre gönlüm daha rahat.Özlem hep var elbette.
  Düşündüğümüzden daha çabuk büyüyorlar.Uzaklık onları daha çabuk olgunlaştırıyor sanırım.
  Geçen bir yıl içinde öyle büyüyüp olgunlaştıki.
  Ama annelik işte.Herşeyini düşünmeden edemiyoruz.
  Özlem dışında herşey düşündüğünüzden daha kolay oluyor emin olun.
  sevgiler.

 6. alpiharikalardiyarinda dedi ki:

  Eninde sonunda hepsi yuvadan ucacaklar. Edinecegi tecrubeler acisindan guzel ama:) Allah kavustursun.

 7. Paşa dedi ki:

  aLLAH YARDIMCIMIZ OLSUN AMA HERŞEY ONLARIN İYİLİĞİ İÇİN ÇOK ZOR SENİN İÇİN AMA ONUN GELECEĞİNİ DÜŞÜN..SEVGİLER..

 8. Sedosh dedi ki:

  Allah Kavuştursun. Herşey çocuklarımız için :)

 9. Virgo dedi ki:

  ne mutlu sizlere şimdiden oğlunla gurur duy ve mutlu ol….
  bütün başarılar onunla olsun sevgilerimle

 10. NEŞELİ GÜNLER dedi ki:

  canım Allah kavuştursun.inşallah emeğinin karşılığını alır.tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi bir eğitim öğretim yılı diliyorum.sevgiler

 11. Anne Kaz dedi ki:

  Çok teşekkürler dualarınız ve iyi dilekleriniz için.. her şey onlar için umarım hayırlı insanlar olurlar..

 12. neduk dedi ki:

  Hayır dualarınızı eksiltmemekten başka yapacak birşey yok.Midenize bir taş otutur ve kavuşana kadar hiç kalkmaz.Allah insana kaldırmayacağı kadar yük vermesin.İyi taraflarını,geleceğinin nasıl güzel olabileceğini düşünerek rahatlamaya çalışın.El işlerine hücuum.Beyin başka türlü uyuşturulamıyor.

 13. melusina dedi ki:

  Allah kavuştursun
  yatılı okul onun için daha hayırlı olur umarım en azından erkenden ayakları üzerinde durmayı öğrenir :9 inşallah en kısa zamanda hasret giderirsiniz.

 14. ŞANSLI dedi ki:

  Oğlun ve bütün çocuklar için hayırlı bir öğrenim yılı diliyorum.Oğlun Allah'a emanet olsun inşallah.Allah kavuştursun.
  Sevgiler…

 15. böcük dedi ki:

  Allah onu oralarda merhametli, iyi kalpli, insan sevgisi olan kişiler ile karşılaştırsın :) Anne ve babası yanında olmadan uzaklarda okumanın ne demek olduğunu biliyorum sanırım bu yüzden en önemli şeylerden biri karşısına çıkacağı insanların iyi olması :)

 16. Kaymaklı Kadayıf dedi ki:

  Onlar zaten bize verilen emanetler değil mi? Çok zor biliyorum daha doğrusu tahmin ediyorum ama herşeye katlanmamız,üç kuruş uğruna beş para etmez insanların nazını çekmemiz hep onlar için değil mi,iyi birer gelecek kurabilecekleri sağlam bir temel için değil mi?Allah oğluşun yolunu ve bahtını açık etsin sevgili "annekaz" mutlu ve hayırlı insanlar olurlar inşallah.
  sevgiyle

 17. meltem dedi ki:

  Allah kavuştursun..Ne güzel oğlunuzla gurur duymalısınız..İnşallah orada çok başarılı olur :)

 18. şehnaz dedi ki:

  ALLAH KAVUŞTURSUN CANIM.ALLAHA EMANET OLSUNLAR.SEVGİLER

 19. berkbuket dedi ki:

  allah kavuştursun. kim niye eleştirdi onu anlayamadım. siz eminim oğlunuz için en iyisini düşünmüşsünüzdür. anne olarak bu hasrete dayanmak kolay değil elbette değmeyeceğini düşünseydiniz göndermezdiniz. bence en iyisini yapmışsınız bütün çektiklerimiz onların geleceği için değilmi. oğlunuza kızlarınıza ve tüm çocuklarımıza allah zihin açıklığı versin.

 20. dikisdersi dedi ki:

  anne kaz çakı gibi asker olucak düzen mükemmel ,özeniyorum ben pırıl pırıl ögrenciler Allah başımızdan ordumuzu eksik etmesin kolaylıklar diliyorum …

 21. E. Ali dedi ki:

  Alah kavuştursun. Sayılı günler gelir geçer. Kendinizi üzmeyin. inşallah oğlunuzun mürüvvetini de görürsünüz.

 22. pıtırcığın aşkı,lupinin annesi dedi ki:

  sevgili anne kaz, ünyeliyim ben, fatsayı iyi bilirim. hiç merak etme, küçük yerlerde çocuklar daha şanslı, büyük kentlerdeki tehlikelerden uzaktalar, bence şükretmelisin. tabi ine de allah kavuştursun…

 23. poh poh perisi dedi ki:

  sevgili anne kaz, eminim çok zor bir ayrılıktır ama ben eğitimi için değecek bir fedakarlık olduğuna inanıyorum.. zaten artık uzak diye bir yer yok… sevgiler..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.