Okullardaki salgına çare

Annekaz
30 Eylül 2013
3 Yorum

Okul dönemi başlar başlamaz çilesi de beraberinde geliyor tabi. Önce okul masrafları hatta çoğu aile için hangi okula yazdıracağının kararsızlığı sonra da özellikle büyük şehirlerde herkesi hayattan bezdiren trafik çilesi. Açıkçası anne-babalara önerim çocuklarını olabildiğince yakın okullara yazdırmaları. Diğer türlü hem çocuğa eziyet hem de zaten yaşamak çok zorken trafik düğümüne bir ilmek daha atmaktan farklı olmuyor.
PelargoniumSidoidesp

Okul başladıktan sonra da dert bitmiyor tabi. Okul aidatları, çocuğun arkadaşlarıyla yaşadığı problemler, öğretmen ve dersleriyle arası vs. Çoğu şeyi biz yönetebiliyor ve düzeltebiliyoruz ama bazı durumlarda  yapacak bi şey kalmıyor. Bizim zamanımızda kafaya bit düşmesi derdi vardı mesela. Annelerimiz kemik tarakla saçlarımızı tarar ya da tek tek sirke ve bitleri yok etmeye çalışırdı. O sırada sınıftaki hemen herkese bulaştığından iyileşme süreci de uzardı. Sonra şampuanlar çıktı da bu dertten kurtuldu herkes.

Şimdilerde ise mevsim geçişi midir nedir bilmem bir grip-nezle salgını kol geziyor. Kendi derdimize bi şekilde derman buluyoruz ama konu çocuklarımız olunca dert daha da büyüyor. Zaten bağışıklık sistemleri çok iyi gelişmediğinden hastalığı daha ağır ve sınıf arkadaşlarından bulaşmış olduğu için daha uzun süre geçiriyorlar.

Geçenlerde bir arkadaşımla bunu konuşurken bana yeni bir ilaç keşfettiğini söyledi. Ben de o sıralar halsizlik hissediyordum ki tamam dedim hastalık geliyor hadi bakalım. Afrika Sardunyası içeren bir ilaç bu. Eczanelerde satılıyor. İnanın kendim denemesem bu kadar başarılı olacağını söyleseler inanmazdım. Hani tam şu hastalığın başlayacağı küçük öksürük ve burun çekme şikayetleri dönemi var ya, o sırada suya damlatıp içiyorsunuz. Birkaç saat sonra zerre şikayetiniz kalmıyor. İlacın adı Umca bu arada, özellikle salgın dönemlerinde mutlaka dolabınızda bulunması gerek. Bir de tableti var ama onu hiç kullanmadım. Solüsyonu gerçekten çok başarılı. Hem çocuğunuz hem de sizin için çok faydalı bir ilaç olacak.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. meri dedi ki:

    evet bizde yeni başladık umcaya olumlu şeyler duymuştum hakkında ama tek sorun fiyatı biraz pahalı

  2. Ayse kazanan dedi ki:

    Sızı takıp etmek ıstıyorum bana cok enterasan geldınız

  3. yasemin dedi ki:

    oğlumun alerjik bronşiti var doktorumuz verdi umcayı geçen kıştan beri ne zaman grip gibi olsa burun tıkanıklığı akıntı veya öksürüğe birebir 19 tl. fiyatı pahalı ama değer. Bağışıklık için doğal damladır bu güvenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.