Organik Kil maskesi

Annekaz
9 Eylül 2011
2 Yorum

Kullandığım kil maskesini ben köyden getirtiyorum. Orada sedece yaşlılar saçlarını yıkamak için kullanıyor saça da çok iyi geliyor ama ben daha çok cildime kullanıyorum. Pazarda çok ucuza bulmak mümkün ama kendi elerimle en güzel yerlerinden alacağım dersek dağ tepe gezmek gerekiyor. Kil maskelerinin ortak etkisi yüzü canlandırmak kanlandırmak bu etkiye müthiş bir şekilde sahip zaten ama tarifleri de var mesela, cildiniz kuruysa içine bal nemlendirici krem katabilirsiniz. Leke için çilek limon kullanabilirsiniz, yağlıysa yumurta akı iyi gelir deniliyor ben denemedim bunu ama kil benim en sevdiğim cilt bakım ürünü. Kalp ritmini bile değiştiriyor onun için bir anda tüm vücut kil maskesinden sakınmak gerek ama göğüs karın bacaklar ve kollar için faydalı olduğunu düşünüyorum. Yıkarken minik bir kese ile önce hafive nemlendirip ovalamak lazım. İşe giderken, dışarı çıkmadan hemen önce yapılmamalı kıpkırmızı olursunuz. Surata maske ile kesinlikle uyumamalısınız bunlarında dışında kil iyidir hele bizim köyünkü muhteşemdir :)

Bunu da seversin  Hafta sonu için harika saç modelleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. ozgul dedi ki:

    Ben de ellerim (egzama) için ve yüzüme kullanıyorum.Saçlarıma kullanmakta tereddütlüydüm ama köyde yaşlı teyzeler kullandığını yazmışsınız ,ben de deniycem.kil maskelerinden sonra su bazlı nemlendirici krem kullanmak gerekiyor.

  2. gülcan dedi ki:

    bende istiyorum,annem hep bahseder,saçları yumuşak yapıyormuş?nerelerde bulabiliriz ?özelliği nasıl olmalı? biliyormusunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim