Organik kozmetik mi kullanıyoruz?

Annekaz
21 Nisan 2014
Yorum Yok

Cildimize sürdüğümüz kozmetiklerin hemen hemen yüzde 60’ı cilt tarafından emiliyor. Yediklerimiz içtiklerimiz kadar cildimize sürdüğümüz kozmetik ürünleri de ince eleyip sık dokuyarak seçmeliyiz.

Özellikle marka olmuş kozmetik üreticileri artık organik ve daha az sentetik içerik içerek ürünler üretmenin peşinde. Bu yüzden kozmetik ürün alırken mutlaka sertifikalarına, ürün etiketi üzerinde yer alan içerik maddelerine bakılması gerekiyor..

Hangi ürünleri almalıyız..

Özellikle içerisinde sentetik ürünler içeren kozmetik almamaya özen gösterin. Paraben, izotiyazolin, formeldehid gibi içerikler görüyorsanız mutlaka danışarak alın ya da almadan önce iyi düşünün..

Özellikle organik olan kozmetik ürünlerde mineral yağlar ve parafin de kullanılmıyor..Bu yüzden ciltte oluşabilecek kanser gibi hastalık riskini en aza indirmiş olursunuz..

Organik kozmetik ürünler cilt ve vücudumuzla uyumlu olduğundan alerji yapma riski azdır. Bu yüzden kozmetikler yolu ile gelebilecek cilt hastalıklarına ve alerjilere karşı kendinizi korumalısınız.

Özellikle büyük alışveriş merkezlerinde çılgınca büyüyen ücretsiz deneme ürünlerine itibar etmeyin..

 

Bunu da seversin  Protez tırnak nedir nasıl yapılır? Tırnaklara zarar verir mi?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.