Örümcek nasıl yakalanır?

Annekaz
11 Şubat 2012
3 Yorum
Tamam bu kadar değil ama evde zaman zaman örümcekler görüyoruz soğuktanmıdır nedir daha bi insan arasına karışıyorlar bu ara :) Eğer evde gezinen uzun bacaklı bir örümcek görürseniz ilk yapacağınız şey hayvanı korkutmadan ( ki korkarsa kaçar bu sefer başka köşeden çıkar) alan müsaitse bir kavanoz ya da bardakla üzerini kapatmak, bir elinizle kavanozu hafifce kaldırıp diğer elinizi bir gazete yada dergiden yaptığınız geniş külahı örümceğe doğru uztmak hatta temas ettirmek gidecek başka yeri kalmayan örümcek doğruca külaha girecektir hızlıca külahın ağzından tutup geriye doğruca dışarı atmak kalıyor.

Ben hiç bir hayvanın öldürülmesinden yana değilim bu yöntemle akrep bile yakalamışlığım var.. Hem bir annenin çocuklara iyi örnek olması lazım böylesi ufak bir panikte kendini kaybeden çığlıklar atan başka birilerinden yardım isteyen bir anne küçük çocukların kafasında farklı bir duruma düşebilir. Anneler cesur ve soğukkanlı olurlar ama yukarıdaki bir örümcek için aynı şeyi söylemek zor olsa gerek :D
Bunu da seversin  Mum süsleme
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. katre dedi ki:

  Anne Kazcım bende örümceği evimden daima uzaklaştırırım ve ağ yapmasına engel olmaya çalışırım.Çünkü büyüklerimiz örümcek ağının evdeki bereketi kaçırdığını söylerler.

  • annekaz dedi ki:

   Merhaba Katre hanım

   Benim bu tür inanışlarım yoktur:) tabi ağları alıyor ama örümcekleri öldürmeye kıyamıyorum o ayrı :)

 2. muhammed efe dedi ki:

  bn örümcek görürken belim ağrıyor :D şahsen bunu kendim yapmam imkansız gibi bir şey çünkü örümcekle karşılıklı durduğumda belim tutuluyor :)))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim