Yalancı Akrep

Annekaz
10 Temmuz 2010
4 Yorum

Bu minicik kıskaçlı yaratık bizim evde kısa süreli bir heyecana yol açtı, önce ne olduğunu çözemedik sonra google’nin keşke resmini yüklediğimiz şeyi de bilen bir servisi olsa dedik en sonunda Ankara Üniversitesi Veteriner fakültesine mail attık.

Kısa zaman içinde Prof.Dr.Ayşe Çakmak imzalı bir cevap maili geldi, efendim bu canlı Pseudoscorpion (Yalancı Akrep) adı ile bilinen bir türmüş hocama nazik cevabı için çok teşekkür ederim.

Havalar çok sıcak bu sıcaklarda değişik bazen de alışık olmadığımız canlıları zaman zaman gözlüyoruz arka bahçede çıkan yılan bir önceki sene akrep, kertenkele bu sene de yalancı akrep, ben neredeyse hiç bir hayvandan korkmam aksine hepsi o o kadar muntazam yaratılmışlar ki hayranlıkla izlerim ve saygı duyarım evdeki böcekleri bile öldürmem yapımda yok nasıl kıyayım böyle güzel bir yaratığa bir süre kibrit kutusunda misafir ettikten sonra dışarı salıverdik. Doğaya saygıda kusur etmeyiz :)

Bunu da seversin  Lahana pastası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Eylül dedi ki:

  Merhaba anne kaz -isminizi bilmediğim için bu şekilde hitap ediyorum umarım kızmazsınız-

  Size sormak istediğim birşey var.Blogumda şu anda minima stretch şablonunu kullanıyorum.Ancak bu şablonda sadece sağ kolona gadget ekleyebiliyorum.Ben sizin blogunuzda olduğu gibi hem sağ hem sol tarafa gadget eklemek istiyorum.Yani hem ferah ferah bembeyaz bu şablonu kullanmak,hem de iki kısma da istediklerimi eklemek :)

  Bu konularda bilgili olduğunuzu düşündüğüm için size danışmak istedim.

  Dilerseniz yorumumu yayınlamayabilirsiniz.

  sevgilerimle
  eylül

 2. Pratik Anne dedi ki:

  Enteresanmis. Ben olsam tirsabilirdim, resmini cekmeye falan gelene kadar.

 3. Anne Kaz dedi ki:

  cevap yazdım umarım faydası olur

 4. Güneşligünler dedi ki:

  Yıllardır Google amca neden bunu yapmıyor der dururum. Biz fotoğrafı yükleyip bu nedir ya da kimdir diyelim o da cevap versin. Admin çok teşekkürler verdiğin haber için. Zaten bunu Google'un düşünemiyor olmasına şaşardım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim