Özsüt Ankara Mutfak akademisi – S Akademi

Annekaz
25 Haziran 2014
Yorum Yok

Ankara harika  bir mutfak akademisine kavuştu. Artık Ankara’da pasta yapmanın sırları, Osmanlı mutfağı incelikleri, Bayram tatlılarının nasıl en güzel ve kıvamlı olacağı Özsüt S Akademide öğrenilecek. Yemek bloggeri arkadaşlarımızla test ettik onayladık Çukurambar S Akademi bizen tam not aldı. Şirket etkinlikleri ve özel günler için çok özel yemek kursları dersleri Özsüt S Akademiden alınabilir.

Özsüt Çukurambar Mutfak Akademi  çok geniş bir alana kurulmuş 900 metrekarelik bir alanda Özsüt klasik kalitesi ile ferah ferah hizmet veriyor. Mutfak akademisi cafenin içinde cafede oturanlar camlı mekandan canhıraş içinde yemek yapanları görebiliyorlar bu çok eğlenceli..  geniş bir mutfağı mutfakta bir sürü çalışma istasyonu var her şet profesyonel olarak düşünülmüş. Şefimiz önce menümüzü sonra neler yapacağımızı başlangıçta anlattı gnocchi ve taze otlarla doldurulmuş tavuk sarma pişirmek için kolları sıvadık.

mutfak

Gnocchi ve tavuk sarma tarifini daha sonra yazacağım çok kolay değil şeflerin yardımlarıyla hepimiz gnocchi yaptık tavuklarımızı sarıp pişirdik. Sonrada hep beraber yaptığımız yemekleri yedik. Hem çok eğlenceli hem de çok öğretici bir mutfak çalışması oldu.

sakadami

Ankara’da bu denli güzel hem mekanıyla hem de mutfağı ile workshop bulmak kolay değil . Üstelik Özsüt S Akademi ramazana özel workshopu ile Osmanlı mutfağının örneklerini bayrama ise çikolata ve Baklava workshopu ile misafirlerini ağırlayacak.

Özsüt Mutfak akademisi Ramazan özel Osmanlı Mutfağı Workshopunu kaçırmamak için acele edin.. Bayrama yakın Baklava Çikolata kurslarını da mutlaka sorun..  0232 877 00 11  Ayrıntlı bilgi kurs programları ve fotoğraflar için tık tık.. S Akademi

a-ramazanworkshop

sakadami3

Gnocchi kolay bir yemek değilmiş ya da biz çok acemiydik neticede başardık sosu ve hamurları ile 10 numara 5 yıldız aldım :D

sakademi4

Tavuk sarma ve Gnocchi servisi ile ilgili şefimizden ders alırken..

Bunu da seversin  Salatalık Domates söğüş

sakami1

Özsüt mutfak akademisinde yemek yaparken Özsüt’ün harika lezzetlerinden de tattık bir yandan yedik yemekleri zor yetiştirdik :)

sakademi6Özsüt çok geniş bir mekanda kurulu içinde özel satış reyonu var. Reçelinden kuru pastasına kadar pek çok ürünü satın alabilirsiniz..

annekaz-sakademi

ve benim tabağım biraz gösterişli süslemişim ortadaki boşluğun sebebi ise sabırsızlanıp tadına bakanlar :)

Güzel bir etkinlikti yemek bloggeri arkadaşlarıma,  organize eden Nihan hanıma, sıcak sohbeti ile bizleri yalnız bırakmayan Gül hanıma ve tabi ki yakışıklı şefimiz Yunus Emre Çetin’e çok teşekkür ediyoruz.. Bu arada Haldun beyle sohbet etmek de çok güzeldi.. :)

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim