Pembe degrade kek nasıl yapılır?

Annekaz
15 Mayıs 2014
Yorum Yok

En güzel kek nasıl yapılır?

Pasta yaparken sadece kekin tarifi değil görünümü de çok önemlidir. Kestiğiniz zaman güzel dilimlenen dağılmayan kreması tam kıvamında bir pasta yapmak tecrübe gerektirir tabi görünümü için hayal gücü de şart ama öyle butik pastalarda olduğu gibi şeker hamurları modellemeler de gerekli değil. Her zaman söylediğim gibi şeker hamurlu pastaları sevmiyorumyukarıdaki sade ama gösterişli kremalı bir keke ise asla hayır demem.

Degrade açıktan koyuya doğru iki rengin birbirine geçisi demek yani sanıyorum :) burada pasta keklerini koyudan açığa doğru sıralayarak kesince hoş bir görünüm elde edilmesi sağlanmış. Hazırlanan kek hamuru eşit olarak kaplara bölünüp gıda boyası ile renklendiriyor burada gıda boyasnının kullanımı çok önemli zira bir çimdik gıda boyası bile hamurunuzu kıpkırımız bile yapabilir burada Degrade Pembe kekin nasıl yapıldığı ve sepet deseni için ipuçları verilmiş..

Bu da benim pembe kek tarifim

Bunu da seversin  Cupcakelerden ağaç pastalar
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim