Pembe limonata tarifi – ev yapımı limonata

Annekaz
14 Haziran 2014
Yorum Yok

Limonata zaten C vitaminidir kış günlerinde gribe karşı bol bol içilebilir hatta girip olduğunuzda sıcak sıcak bile içebilirsiniz. Bu pembe limonatayı kızım yaptı. Görünümünün çok güzel olması yanı sıra aynı zamanda C vitamini açısında oldukça zengin bir limonata çünkü içinde kuşburnu var. Kuşburnu bilinen en yüksek C vitamini kaynaklarından biridir. Kış aylarında sıcak sıcak tüketildiğinde boğaz ağrılarına iyi gelir göğsü yumuşatır. Pembe limonatayı çocuklara sihirli limonata diye  masallar eşliğinde hasta çocuğa içirilen pembe limonata hakikaten sihirli bir etki gösterir. İçirebilirseniz mümkünse sıcak içirin isterseniz bir cezvede ılıtabilirsiniz yalnız kaynatmayın.

limonata

Kuşburnulu Pembe limonata yapması kolay içmesi çok zevkli kızlar yaptığı için bana göre şeker oranı oldukça yüksek ben onların yaptığı gibi tarifi yazıyorum. Bir bardak saf taze limon suyu kendiniz sıkın tabi ki.. 4,5 su bardağı su, 1 su bardağı şeker ya da şekersiz ve yaz az şekerli yapabilirsiniz.. 2 poşet kuşburnu çayı ,  poşet kuşburnu çayları dışında bütün malzemeyi karıştırın. Şeker eriyene kadar karıştırmaya devam edin, içine kuşburnu çaylarını atın bir kaç dakika sonra limonata pembe olacaktır. Çay poşetlerini çıkarın işte pembe limonatanız hazır yaz kış içebilirsiniz afiyet olsun..

Ev yapımı limonata tarifi

Gribe karşı doğal tarifler, gribe karşı kuşburnu, pembe limonata tarifi,Pembe limonata nasıl yapılır?

Bunu da seversin  Etli Brüksel Lahanası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim