Piercing Modelleri Nelerdir?

Annekaz
1 Aralık 2022
Yorum Yok

Piercing, sanılanın aksine tarihi çok eski yıllara dayanan bir takı kültürünün parçasıdır. Yıllar içerisinde piercing uygulama bölgeleri değişse de altın piercing hemen her dönem popülaritesini korumayı başarmıştır. Erken dönemlerde güzellik ve zenginliğin simgesi olarak kullanılan piercing, zaman içerisinde belirli tarzların tamamlayıcısı olmuş ve yakın dönemde de kullanım amacı olmaksızın geniş kesimlere hitap etmeyi başarmıştır. 14 ayar altın piercing, özellikle alerjik bünyelerde reaksiyona sebebiyet vermemesi ve hijyen özellikleri nedeniyle yoğun ilgi görmektedir. Altın piercing küpe çeşitleri bu nedenle hemen tüm yaş gruplarında tercih edilmektedir.

Piercing, uygulandığı bölgeye bağlı olarak özel isimlerle satışa sunulmaktadır. Genel olarak piercing isimleri belirlenirken, uygulama bölgesinin isminden ve kullanılan materyalden yola çıkılmaktadır. Örneğin, kulağın tragus bölümünde kullanılmak üzere üretilen altın modeller altın tragus küpe ya da altın tragus piercing olarak adlandırılırken helix bölümünde kullanılanlar altın helix piercing ya da küpe olarak isimlendirilir. Bazı durumlarda ise Türkçe bölge isimleri kullanılabilir. Altın kıkırdak piercingi ya da altın göbek piercing çeşitleri bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Altın Halka Piercing Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Altın halka piercing, diğer çeşitlerden farklı olarak vücudun birçok bölgesine uygulanabilir. Halka çapına bağlı olarak tragus ve helix bölgelerinde kullanım imkânı bulabilir. Bunun dışında, kaş, dudak, göbek ya da göğüs ucu bölgelerinde de altın halka piercing kullanımı son derece yaygındır. Altın halka piercing modeli seçilirken, tasarım ve işleme özelliklerinin yanı sıra, kullanılacağı bölge için büyüklüğünün ideal olup olmadığı göz önüne alınmalıdır. Tragus için altın halka piercing tercih edilecekse, çap ölçüsü olabildiğince küçük tasarımlar arasından seçim yapılmalıdır. Kaş ya da göbek bölgesinde kullanılacak parçalarda, kilit mekanizmalarının bu bölgelerde kullanıma uygun olması önem taşıyacaktır. Ayrıca bu tasarımlar altın halka septum olarak burun bölgesinde de kolaylıkla kullanılabilir.

Bunu da seversin  Plastik şişeden hediye kutusu

Kulak Bölgesinde Kullanılabilecek Piercing Çeşitleri Nelerdir?

Kulak bölgesini kıkırdak ve yumuşak dokularında farklı altın piercing modelleri kullanılabilmektedir. Kulağın yanak ile birleştiği iç yüzeyinde bulunan ve tragus adı verilen kıkırdak bölgede, halka, tektaş ya da sallantılı altın piercing modelleri kullanılabilir. Bu bölgede kullanıma uygun modeller, genel olarak altın tragus küpe ya da piercing çeşitleri olarak nitelendirilmelidir. Kulak memesinin hemen üzerinde başlayan kıkırdak boyunca, altın halka piercing modelleri, köprü modeller ya da sallantılı modeller kolaylıkla uygulanabilir. 

Altın Piercing Modelleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Altın piercing seçimi yapılırken, öncelikli olarak uygulama bölgesinin belirlenmesi önemlidir. Daha sonra bu bölge için özel olarak üretilen altın piercing modelleri arasından kolaylıkla seçim yapılabilecektir. Tasarım üzerinde kullanılan tüm taş ve aksesuarların sağlığa zararsız malzemeler içerdiğinden ve tasarım ağırlığının kullanılacak bölgeye uygun olduğundan emin olunmalıdır.

Dianora piercing, altın piercing modelleri seçiminde sizlere profesyonel destek sağlayarak doğru parçaya sahip olmanızı hedeflemektedir. Altın piercing ürünlerini, özel ürün sertifikası ile satışa sunmakta ve tasarım üzerinde sağlığa zararlı aksesuar kullanımından kaçınmaktadır. Güvenli bir alışveriş için Dianora markasını tercih edebilir, kredi kartına üç taksit ya da kapıda nakit ödeme avantajlarıyla, aradığınız ürüne kolayca sahip olabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.