Prenseslere perilere sihirli değnek

Annekaz
4 Mart 2014
Yorum Yok

Kızlar prenseslere pembeye ve sihirli olan her şeyi çok severler. Tüller taçlar taşlar sanki doğarken ruhlarında kodlanmıştır :) Biraz da tabi anneler  yönlendiriyor pembelere kırmızılara.. Kız çocukları doğum günü için tema arayanların en büyük kurtarıcısı prensesler ve periler. Peri temalı bir doğum günü partisi becerikli bir anneyle hiç de zor değil zaten. Biraz kurdele biraz tül pembe ile kaplanmış bir pasta çoğu zaman yeterli oluyor bir de doğum günü partisine gelen kızlara tülden birer sihirli değnek verdiniz mi işte o partideki çığlıkları göğe kadar yükselir.

Peri ya da prenses temalı bir parti düşünüyorsanız bu sihirli değnekleri yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim hem yapımı kolay hem de oldukça ekonomik ve eğlenceli..

5

Malzemeler.

tahta çubuk, bulamazsanız balon takılan çubuklar da olur..

biraz tül

kurdele kalın ve ince..

belki boncuklar ve simler..

Sıcak silikon

sihirli-değnek-yapımı1

Önce tülleri kesmelisiniz. 20 cm e 10 cm kalınlığında tüller kesin üst üste 2 ya da 3 kat koyun. ortasından ince bir iple sıkıca bağlayın. Aynı işlemi isterseniz farklı bir renkle ya  da aynı renkli tülle tekrarlayın ikisini artı oluşturacak şekilde  üst üste koyup sıkıca bağlayın.Ve tülün katlarını açın elinizde bir top olacaktır..

Sihirli değnek için değneğimizi kurdele ile kaplamalıyız değneğin ucuna biraz sıcak silikon sıkın Kalın kurdelenin ucunu buraya yapıştırın biraz bekleyin soğusun iyice yapışıp soğuduktan sonra sara sara bütün tahtayı kurdele ile kaplayın biten yerine de yine çok az sıcak silikon damlatıp kurdeleyi sağlamlaştırın.

1Şimdi sıra ince kurdeleleri takmaya geldi.. Kurdele ile sardığımız tahta çubuğun tepesine bir iki damla sıcak silikon sıkın. 20 30 cm boyunda kestiğimiz ince kurdeleleri istediğimiz şekilde buraya yapıştıralım mesela tam ortasından yapıştırıp iki yana sallanan kurdeleler yapabiliriz ya da kurdelenin en ucundan yapıştırın uzun bir parça sallansın.. Bekleyin ve soğutun şimdi elinize tül topunu alın. İçini açıp merkezine dikkatlice silikondan bir damla sıkın ve o kurdeleler yapıştırdığımız sopanın ucunu buraya yapıştırın ve soğutun işte tüllü sihirli değneğimiz hazır

Bunu da seversin  Genç kızlara hediye manikür seti

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim