Rengarenk Karnıbaharlar

Annekaz
17 Şubat 2008
Yorum Yok

Bu Fotoğraf Photoshop değil..Bir grup bilim adamının karnıbahar’a beyaz rengi veren “florets” maddesi üzerindeki yaptığı çalışmaların sonucu..Bilim adamları bunun bir DNA çalışması olmadığını sebzenin genleri ile oynanmadığını sadece karnıbahara renk veren madde üzerinde çalışarak bu ürünleri çıkarttıklarını açıkladılar.Amaçlarının tüketicilere yeni alternatifler sunmak olduğunu açıklayan uzmanlar renkli karnıbaharların ileride sıradan bir sebze olarak kabul edileceğini savundular.

17 yy.da havuçun sadece sarı beyaz ve mor olduğunu söyleyen bilim adamları o zamanki şartlarda Hollanda’da yapılan çalışmalar sonucu turuncu bir renk aldığını şimdi havuçun başka bir renkte düşünülemediğini söylediler.

Ayrıca renklere katılabilecek vitaminler sayesinde örneğin mor renge ‘betakaratoen’ katarak insanların eksik ve ihtiyaçlarına göre akıllıca beslenebileceklerini belirttiler..

kaynakDaily Mail

Bunu da seversin  Örgü bilezikler..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.