Yedikleriniz göz renginizi değiştirir mi?

Annekaz
13 Nisan 2019
Yorum Yok

Göz rengi değiştirmek pek çok insan için hayal özellikle benim gibi kahverengi gözlü milyonlarca insan eminim mavi ya da yeşil göz rengini isterlerdi gerçi son yıllarda göz rengini lazerle değiştirdiğini iddia eden bir doktor var ama henüz Dünya Sağlık Örgütü’ünden onay almış değil.

Gelelim yediklerimiz göz rengimizi değiştirir mi? sorusuna.. İridoloji gözün iris tabakasından hastalıkları teşhis eden bilim dalı alternatif tıp uzmanları ve Asya kökenli teşhis tedavi yöntemlerinde sıkça kullanılıyor. Yıllardır bu konuda araştırma yapan Dr. Robert Morse, gözün dış kadranının beynin sağlığıyla , iç çemberin de sindirim sistemi ile bağlantılı olduğuna inanıyor , ve iddiasına göre beslenme şekli göz rengini değiştirebiliyor.

Yukarıdaki göz fotoğrafı aynı kıza ait.  Kahve ve yeşil göz rengi 6 yıllık vejeteryanlık sonunda mavi yeşile dönmüş.  Diyetin göz rengini nasıl değiştirdiğini bu şekilde görmek oldukça etkileyici. Dr Morse’e göre, yüksek sarı renk ton konsantrasyonu çok sayıda toksini işaret ediyor. Mükemmel çalışan sindirim sistemi ve daha çok çiğ beslenme daha mavi bir göze neden olurken, gözlerinin beyaz kısmını daha net ve parlak beyaz olarak değiştiğini görebiliyoruz.  Dr. Morse herkesin göz renginin ve pigmentinin farklı olduğunu ve ayrı ayrı değerlendirmek gerektiğiniz söylüyor..

Bebeklerin göz rengi neden değişir?

Bebeklerin pek çoğu grimsi mavimsi göz rengi ile doğar. Bebeklerde doğduklarında melanin eksikliği olabilir. Bebeklerin göz rengi 18 aylık olana kadar tam olarak belli olmayabilir ama kahverengi gözlü doğmuşsa o göz rengi artık değişmiyor. Bebeğinizin göz rengi ne olacak? konusu size tahmin konusunda yardımcı olabilir, lakin bebek göz rengini belirleyen 16 gen olduğunu unutmayın. Bazı nadir vakalarda 12 yaşına kadar değişebilen göz renkleri de var.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim