Bu resimde ne görüyorsunuz? Resim testi!

Annekaz
1 Aralık 2016
1 Yorum

Psikologların yaptığı mürekkep testleri bilinç altı için ip ucu derler. Psikolog değilim ama çocukların çizdiği resimlerin çok iyi okunduğunu biliyorum. Çocuklar iç dünyalarını belkide farkında olmadan çizdikleri resimlere aktarıyorlar.

Bu bizim için de böyle bir resimde herkes çok farklı şeyler görüp resmi kendi bilinç altı , mantık ve duyguları ile okuyabiliyor. Algıda seçicilik mi diyeyim beyin- ruh – kalp üçlemesi mi diyeyim bilmiyorum fakat tek resimde ilk göze çarpanın farklı farklı şeyler olması her zaman bana çok ilginç gelmiştir. Mesela aşağıdaki resim ilk bakışta size ne anlatıyor?

bu resim size ne  anlatiyor

© weheartit

 

İlk ne gördünüz?

BİR PATLAMA?

Hayal gücünüz çok çok yükseklerde, mutlaka bir hobiniz vardır kendi başınıza yaptığınız sanatsal projeler olmalı yoksa hemen bir tane dinin içinizdeki cevheri çıkarın çünkü böylesi bir yorum ancak sanatsal düşünen beyinlerden çıkar.

İKİ EL?

Sizin işiniz gücünüz mantık! Soğukkanlı ve sakin bir yapınız var panik yapmak ani kararlar  vermek sizin için aptalca davranışlar. Hayal gücünüz var ama işlerinize ya da insan ilişkilerinde  kullanmayı seviyorsunuz çalışkan bir yapınız var. İnsanlar sizi her şeyi danışabilecek bir yardım kaynağı gibi görüyor.

BİR AĞAÇ?

Küçük ayrıntılara takılan duygusal ilişkilerinde  fazlaca hassas birisin, Çok karışık bir hayatın ve yarım işlerin var kafanı toplasan hem hayal gücü hem de mantığınla pek çok kişiden daha başarılı olabilirsin. Alınganlığı bırak insanları olduğu gibi kabul et ve başkaları için kendini yıpratma…

 

Bunu da seversin  2022’nin Öne Çıkan T-Shirt Konseptleri Neler?
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Usman Aga dedi ki:

    Bırakın bu işleri devlet su işleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim