Şemsiyeden Cüzdana

Annekaz
25 Kasım 2007
2 Yorum

Telleri yamulmuş bozulmuş emektar şemsiyemi atarken yep yeni duran kumaşına kıyamamıştım.Geçenlerde elime geçti ne yapsam diye düşünürken çanta yapayım dedim ben yapmaya başladım sonuçta cüzdan ortaya çıktı, işin aslı katlamakta sadece 4 yerinde dikiş var .

İlk önce ütüledim sonra kenarından bir 20 cm lik parça kestim sonra katlaya katlaya cüzdana benzeyen bir şekle getirdim.şemsiyenin ortasındaki kısmı kapak kenarına denk getirdim.Kenarlarından dikkatlice diktim önceden çıkarttığım parçaya gül şekli verip,şemsiyenin eski ortasındaki deliğie diktim böylece gül kumaşın birleşme noktası gibi durdu.İç tarafına gizli çıt çıt diktim.Ortaya değişik bir çalışma çıktı..

Ayrıntılı fotoğraflar yine burada..

Bunu da seversin  Örgüden Poşet mandalı
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. arzu dedi ki:

    harika olmuş :) ama yapımını tam anlamadım 20 cm lik parçayı iki yanından şerit olarak mı çıkardın yoksa yuvarlağın etrafını dolanarak mı kestin ve katlama şekli kumaşın deseninden dolayı anlaşılmıyor anlatabilirsen çok sevinirim ..

  2. Anne Kaz dedi ki:

    Merhaba Arzu,yan tarafından kestim.Sonra kesik olan tarafını önüme alıp karşıdan içeri doğru katladım sonra önümden karşıya doğru katlayıp ortasında birleştirdim. sonra sağ ve sol taraflarından içe doğru katladım .Deneye deneye oluyor .Ben bunu hiç bi yerden bakarak almadım çokda planlamadım öylesine katlarken çıktı. sende aynı yolu izle bence sevgiler =)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim