Seviye Belirleme sınavı kalkıyor

Annekaz
6 Mart 2012
Yorum Yok

Eğitim sisteminin yanar dönerliliğinden en çok etkilenenlerden birisi de bizim aile. Oğlum OKS’ye girdi, kızım 6. sınıfta SBS’ye ve yine çok salak bir kararla 7. sınıfta yine SBS sınavına girdi şimdi 8. sınıfta SBS’ye hazırlanıyor üstelik sistem olarak kaldırılmış bir sınava hazırlanıyor!

Şimdi sıra küçük kızımda bakalım o hangi deneme yanılma yöntemlerine maruz kalacak çok merak ediyorum derkeeen bu gün SBS kalkacak haberi ile karşılaştık.  4+4+4 tartışılırken bir de üzerine liseye yerleştirme sistemin değişmesi çook güzel oldu. Daha neyin ne olduğunu anlayamadık ortada acayip bir kafa karışıklığı var. Sistemin artı olacak tarafları ne? Çocuklara ne sağlayacak, çocuklar ana sınıfı görmeden mi 1. sınıfa başlayacak..?  Öğretmen sayısı yetersizken, öğretmenlerin kapasitesi  ve  imkanlar yetersizken eğitim eşitliğinden ve tek bir sınavın adaletin bahsetmek elbette mümkün değil. Ama bu sistemlerin sürekli değişmesi de eşitliğe fayda sağlamıyor…ya diyorum 3 çocuğumda ayrı ayrı sistemlerle liseye yerleşti ve yerleşecek.. Ve işte bugün çıkan SBS haberi!

Bunu da seversin  Çocuklara alternatif matematik alıştırmaları
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.