Veeee SBS..

Annekaz
4 Haziran 2009
6 Yorum

SBS geldi çattı, sınav zor iş. Hele böylesi daha zor herkes ne söylerse söylesin, yok çocuklara yüklenmeyin yok çocuklara strese sokmayın :) Çocuğun geleceği için çok önemli bir sınav ÖSS kadar değil elbette ama.. Ne aileler var SBS’ye müthiş bir organizasyon ve programla hazırlanan sabah okul öğlen dershane hafta sonları etüd ve deneme sınavları çocuklar zaten derslerden bunalmış birde aile baskısı üstüne tüy dikince hiç belli olmaz terste tepebilir.

Bu konuda evdeki en kaygılı ruh hali bozuk olan bendim, fellik fellik yardımcı kaynaklar arayıp bulup satın alan ders çalıştıran 10 marifetten gelen paraya vitamine yatıran (ki çok yararlandık) hangi gazete deneme sınavı veriyomuş diye gazeteleri tarayan , geçen senenin sorularını bulup indirten soruları konularına göre ayırtan yine benim. Bu yaştaki çocuklara kaygı yüklemek zor hem de sağlıklı değil e durum böyle olunca kaygı işi doğal olarak bana düştü.

İlk başlarda başarısız sonuçlarla çok moralim bozuldu kitapçının ortasında sinirlerim boşalıp hüngür hüngür ağladığımı biliyorum, sonra biraz daha düzene girdi son oks den çok iyi bir puan alıp yazılı deneme sınavları fena değil bir sonuçla neticelince iyice gevşedik , öğretmenler desen zaten havaların ısınmasıyla çocukları özgür bırakmışlardı, elimden geleni yaptım. Tecrübe edindim, hatalarım da oldu tabi… Daha önümüzde ne SBS’le ne ÖSS’ler olacak inşallah SBS’ler de ana babaya sanıyorum daha çok iş düşüyor ÖSS’de biraz daha bilinçli kendi başına göre hareket edeceğini umuyorum. Bilmiyorum benim içimde bir rahatlık var.. sorular sanki çocuklara kolay gelecek gibi geliyor , içime öyle doğuyor …

Bütün sınava girecek evlatlarımıza başarılar diliyorum. Allah emeklerini boşa çıkarmasın ve son olarak mutlaka okunması gereken bir yazı..
2009 SBS SINAVINDA NETLERİ ARTTIRMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (6)
 1. Bir Yastıkta dedi ki:

  allah tüm çocukların zihinlerine açsın başarılar diliyorum önce kaana sonra girecek herkese GeCe

 2. minikkelebegim dedi ki:

  Bende sizinle aynı fikirdeyim benim kardeşim 7.sınıfta hem dersaneye gidiyor hemde okula çok yorucu bir yıl geçirdi. Allah bütün çocuklarımızın yardımcısı olsun şimdiden hayat yarışına başladılar.

 3. sevil dedi ki:

  benim de oğlum pazar günü sınava giriyor,aynı heyecanlar bizde de yaşanmakta ama benim önceden tecrübem var. çok ta büyüttüğümüz kadar birşey değil.büyük oğlum çok başarılıyken heyecandan sınavda hiçbirşey yapamadı,düz lisede okudu ama şu anda üniversiteyi bitirdi ve yüksek lisans yapıyor çok ta başarılı. anadolu lisesini kazanan arkadaşlarından çok daha iyi okudu.yine de isteriz tabii ki evlatlarımızın iyi bir lisede okumasını.çocuğunuza ve tüm çocuklara başarılar dilerim.

 4. Keyifli Hobiler dedi ki:

  Çok stresli bi durum gerçekten 1. sınıfa giden bir yegenim var bir defasında ögretmenin 30 sayfa yazı ödevi verdigine şahit oldum.. Düşünüyorumda bu zamanda veli olmak da ögrenci olmak da çok meşakkatli…
  Başarılar dilerim tüm yavrulara ve ailelerine :)
  Buarada blog listemde sayfa güncellemeleriniz uzun zamandır görünmüyor nedeniyle ilgili bir bilginiz var mı?
  Sevgiler

 5. Anne Kaz dedi ki:

  evet benimle ilgili bir sorun var sanıyorum. Bir tema değişikliği olacak bakalım yeni yüklemeler ya da çıkartmalarla sorunun gideceğini düşünüyorum. :)

 6. DuruButik dedi ki:

  Küçük kızkardeşim girecek yarın inş. sınava. Allah hepsine zihin açıklığı versin. İnşAllah güzel neticeler alırız.
  sevgiler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim