Sigarayı Bıraktık

Annekaz
13 Kasım 2009
5 Yorum
Hayatımın hiç bir döneminde bağımlı olmadım, ama eşim çocuk denebilecek yaşta sigaraya başlamış. 13 sene önce tekrar bırakmış 4 yıl içmemişti sonra neden bilmiyorum yeniden başladı taki bu zamana kadar. Artık 2 ay oldu yazabilirim sanıyorum. 2 aydır evimizde sigara içilmiyor  ne kadar özen gösterse de bizde pasif içici durumuna düşüyorduk hele misafir geldiğinde resmen duman altı oluyoduk. Şimdi Soner’de içmediğinden gelen giden daha özenli davranıyor. Sigara bırakmadaki en büyük etken dumansız hava sahası kampanyası oldu üzerine Ramazan ayı da gelince  bırakmaya karar verdi. Zor olduğunu söylüyor, sigarayı bırakmak için ekstra bir şey yapmadı nikotin bandı ya da merkez tedavileri görmedi sigara arzuladığı zaman nane yağı kullandı ( diline 1 damla) ya da mentollü sakızlar vs çiğnedi nanenin sigara içme duygusunu körelttiğini söylüyor ne kadar etkili tabi bilmiyorum. Şimdiden bi kaç kilo aldı eli ağzı hiç boş durmuyor ama kararlı hem cüzdanına hem vücuda zararlı bu illetten kurtuldu umarım bu sefer yeniden başlamaz.
Dumansız hava sahası ile ilgili beni en çok sevindiren ve gözlerimin yaşarmasına neden olan şey ise kuaförlerde oldu. Kuaförler de hanımlar inanılmaz sigara içiyor bazen tek sigara içmeyenin ben oluşumu dehşetle karşılıyorum. Hanımların saçlarında folyolar  boyalarla dışarı çıkıp sigara tüttürmelerini gülümseyerek karşılıyorum. Oh olsun..
Biz çok mutluyuz darısı içenlerin pasif içicilerin başına…:))
Bunu da seversin  Adaletin bu mu dünya!
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. alisnur dedi ki:

  Darısı benim kocamın başına insallah..

 2. NEŞELİ GÜNLER dedi ki:

  NE KADRA GÜZEL BİR HABER.İNŞALLAH DEVAMI GELİR VE BİR DAHA BAŞLAMAZ

 3. Ayça dedi ki:

  Tebrikler valla, darısı bizim başımıza. Bizde evin içinde kesinlikle içmiyoruz ve içirtmiyoruz. Sigara için mutfak balkonu kullanıyoruz. Sanırım soğukların bize tek faydası şimdilik az içmek :)

 4. YETENEK-SİZİN dedi ki:

  ne kadar güzel keşke bende bırakabilsem tek dayanağım gün içerisinde fazla içemiyor olmam. Allahtan günde 1 paket gibi abartanlardan da değilim fakat hiç alışmamayı yada ondan tamamen kopmayı çok isterim.
  nane yağı fikri hoşuma gitti…Sigara yasağı sayesinde çok içen az içiyor yada bırakıyor iiki yasak gelmiş..

  tekrar kararından dolayı eşinizi tebrik ediyorum.

 5. GeCe dedi ki:

  balkonlu eve gerek kalmadı desene tebrik ediyorum eşini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim