Limonlu su içmenin faydaları – Limonlu su zayıflatır mı?

Annekaz
30 Aralık 2018
Yorum Yok

İçtiğiniz bir bardak suya biraz limon sıkıp bir dilim limonu da kabuğuyla beraber eklerseniz neler olur biliyor musunuz? Limonlu su içmenin büyük faydaları var su içmek zaten çok faydalı iken limonlu su içmek hem bağırsaklara hem de antioksidan olarak vücudumuza çok iyi gelecektir. 

Sabahları aç karnına limonlu su içmenin faydaları neler?

Limon C vitamini açısından çok zengin bir meyvedir belki de en faydalı narenciyelerden birisidir. Genç kalmak isteyen kadınlar limon ve su ikilisinden vazgeçmemeli çünkü limon cilt lekelerini gidermek için etkili bir yöntem. Sabah bir bardak suyun içine biraz limon sıkıp için.

Limonlu Karaciğer dostudur

Limonun içindeki sitrik asit zararlı bakterileri yok eder , limonlu su içmek karaciğeri güçlendirir. 

Gribe karşı daha güçlü bir bünye

Limonlu su içmek sadece cildi güzelleştirmiyor aynı zamanda sizi hastalıklardan da koruyor. Hem ek olarak almış olduğunuz C vitamini, hem de antioksidanlar sayesinde kolay kolay basit mikroplara maruz kalmaz ve hastalıkları daha kolay atlatabilirsiniz.  Bağışıklık sistemi güçlenen bir bünye daha ağır hastalıkları da kolayca savuşturur. 

Limonlu su metabolizma hızlandırır

Uzun süre diyet yapıldığında kolay kolay gitmeyen kilolar  limonlu su ile gidebilir. Bunun için diyetinize sadık kalmalı ve içtiğiniz suya kabuğu ile beraber limon dilimleri eklemeniz gerekir. Ayrıca limon lifli bir meyvedir aşırıya kaçılmadığı sürece meyve gibi yenebilir tadı ekşi olsa da şeker oranı yüksek limonu bol su ile beraber tüketmek en doğrusu.

Bunu da seversin  Victoria Beckham'ın zayıf kalmasının sırrı bu tabak
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim