Limonlu sıcak su kilo verdirir mi?

Annekaz
21 Ocak 2014
Yorum Yok

Limonlu sıcak su gerçekten kilo verdirir mi? Dürüst olalım sabah tereyağda yumurtaya 1 ekmeği banıp yerseniz bırakın limonlu suyu asit içseniz fayda etmez! bunu kabul edelim. Kilo vermek için sağlıklı beslenmek ve bol bol hareket etmek lazım. Tabi metabolizmayı hızlandıracak etkenlerde önemli mesela  bitki çayları şekersiz içtiğiniz sürece belli başlı karışım bitki çayları hem sinidirim sitemine faydası olacaktır hem de metabolizmayı hızlandıracaktır. Bir de çok meşhur limonlu sıcak su var.

Limonlu sıcak su gerçekten kilo verdirir mi?

sıcak-limon

Güne limonlu sıcak su ile başlamak doğru mu?

Eğer mideniz ile ilgili bir sıkıntı yoksa güne limonlu sıcak su ile başlamak doğrudur fakat kilo vermeyle ile ilgili söylenenlerin çoğu abartıdır.. Limonlu su sindirimi kolaylaştırır bu açıdan metabolizma hızlandırıcı etkisi vardır denebilir. Limon suyu mineral emilimini artırır evet bu doğrudur ama C vitaminli pek çok sebze ve meyve için aynı şeyler de söylenebilir.

Kısaca sıcak limonlu suyun direkt kilo vermede çok etkisi yoktur. Limon iyi bir C vitaminidir, sabah limonlu sıcak su içmek bağırsaklarınıza çok iyi gelir. Gün içinde alacağınız minarellerin emilimini kolaylaştırır ılık su iştah keser her yemekten 10 15 dakika  önce sıcak su içerseniz iştahınızın azaldığını görürsünüz. Limonlu olursa eksta C vitamini alırsınız ama dediğim gibi boş mide ile yapılan limon detoksları ya da sürekli sıcak su ve limon içme durumu midenize zarar verebilir…

 

Bunu da seversin  Karatay diyeti 10. gün sonuçları
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim