Limonlu su içmeniz için 7 sebep!

Annekaz
16 Haziran 2016
1 Yorum

Sabah  kalkar kalkmaz ilk işiniz su içmek olmalı su güne başlamak için kahveden ya da çaydan çok daha iyi bir yöntemdir. Su içmenin faydaları saymakla bitmez ama limonlu su içmek için size harika 7 sebep vereceğim.

Sabah limonlu ılık su içmek için 7 sebep…

1- Bağışıklık sistmenizi güçlendirir. Limon C vitamini ve potasyum bakımından zengindir. Kan basıncını kontrol eder ve beyin ve sinir sistemini uyarır.

2- İçindeki sitrik asit sanıldığı gibi asit seviyenizi artırmaz, alkali dengesi için oldukça faydalıdır.

3-  Daha hızlı kilo verirsiniz. Limonlu ılık su tek başına asla kilo verdirmez yaptığınız diyete sabah içeceğiniz ılık limonlu suyu ekleyebilirsiniz.  Limon suyu açlık mücadele vücut yardımcı olur çünkü içinde pektin vardır.  Ayrıca, alkali olduğu için , alkali destekli diyetlerin daha hızlı kilo verdiği biliniyor.

4- Limonlu ılık su sindirimi uyarır.

5- Limonlu su hafif bir idrar söktürücüdür. Limonlu su İdrar yolu sağlığını korurken hızla vücudu temizlemek için yardımcı olur.

6- Sabah içtiğiniz su fakında olmasanız da cildinizi ve kandan toksinleri temizler ek olarak, C vitamini deride kırışıklıklar ve lekelerin kaybolması azaltır.

7-  İçtiğiniz koca bir bardak su! Sabah içtiğinizde böbrek üstü bezlerinin sağlıklı çalışmasını sağlar gün boyu strese karşı daha dirençli olursunuz ve hormonlarınız daha sağlıklı çalışır.

 

 

Bunu da seversin  Kedimizi kısırlaştırdık - Ankara
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. hdfilmizlerim.net dedi ki:

    Zayıflattığını bilmek bile başlı başına bir sebep bence :) çok faydalı buldum teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.