Süt alerjisine çare eşek sütü mü?

Annekaz
25 Şubat 2012
Yorum Yok

Sütün önemi malum, ama süt alerjisi olan çocukların sayısı hiç de az değil. Dün eşek sütü ile ilgili bir haber okudum Kırklareli’nde eşek sütü çiftliği açılıyor diye, eşek sütünün kozmetikde ve yaşlanmaya karşı etkilerini daha önceden biliyorum, dedem eskiden eşek sütünden yapılmış yoğurt yerdi şimdilerde 90 yaşlarında neden özellikle eşek sütünden yapılma yoğurt yediğini bilmiyorum ama mutlaka sağlıkla ilgili bir neden..

Eşek sütü düşük yağ oranı ve içerdiği vitaminlerle şimdilerde anne sütünün yerine kullanılacak bir alternatif mi diye araştırmalar yapılıyor. İtalya’da 700 eşekli bir çiftlik bu konunun merkezi haline gelmiş, eşek sütünün, inek sütü gibi alerji yapmadığı kesin ama başka alerjenlere de açık olabilir..

Çocuğuna inek, koyun ve keçi sütü içirip alerjik reaksiyon aileler çareyi eşek sütünde bulmuş. Zaten çiftliğin eşek sütü üretiminin yarısı çevredeki pediatri birimlerine gönderiliyormuş. Bunun yanı sıra Kleopatra nın meşhur süt banyoları da yine eşek sütüyle yapıldığı biliniyor, zaten eşek sütü sanıyorum en çok kozmetikte kullanılıyor.. Yaşlanmayı geciktirici etkileri olduğu iddia ediliyor sabunu kremi vs çok yaygın…

Bunu da seversin  Nimes Jel Combo nedir? Nasıl kullanılır?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim