Vicks ile göbek nasıl eritilir?

Annekaz
26 Kasım 2016
Yorum Yok

Vicks krem dünyanın en çok satan pek çok işe yarayan mucize kremlerden birisi aslında tam adı Vicks VapoRub içeriğinde hep ıtırlı maddeler ve vazelin olan krem göbek eritmeye bile bölgesel kilo vermeye bile yardımcı oluyor.  Şimdi iki yaşından küçük çocuklar için kullanılması önerilmese de bundan yıllar önce biz bebeklerimiz dahil pek çok yarasına kanamasına boğaz enfeksiyonuna balgam sökülmesine kadar kullandık. Bir kaç yıldır küçük çocuklar ve bebekler için kullanılması önerilmiyormuş..

VİCKS KREM NASIL GÖBEK ERİTİR?

Vicks kremin 12 mucizesi

1- Doğal böcek kovucudur. Böcek giren bölgelere kremden sürün ya da sürülmüş post – it kağıtlar yapıştırın. Vicks in yaydığı ıtırlı kokuldan böcekler hiç hoşlanmıyor.

2- Baş ağrısı Hafifletir. Şakak bölgelerine ve alnınıza vicks krem ile masaj yapın, hatta biraz bıyık bölgesine sürün. Ağrınızı hafifletecektir.

3 – Çatal topukları tedavi eder. Sadece bir günde bile faydasını göreceğiniz bu yöntemle çatlak topuklara elveda diyeceksiniz. Ayak ve topuklarınıza bol vicks krem sürün, eski bir çorap giyin ve yatın sabah yıkayın ve ponza taşı ya da Scholl ayak törpüsü ile ayaklarınızı törpüleyin bebek gibi topuklarınız olur işlemi duruma göre bir kaç üst üste yapabilirsiniz.

4- Göbek yağlarınızı eritin! Evet pahalı inceltici kremler yerine vicks harika bir seçenek olacaktır. Size gereken malzemeler kafur ( aktarlarda satılır fındık kadar bir iki parça yeter iyice ezin) bir kavanoz vicks, bir yemek kaşığı karbonat karıştırın Spordan önce bölgesel olarak zayıflamasını istediğiniz bölgeye sürün ve strech filmle sarın. Sporunuzu yapın ve duş alırken bölgeyi yıkayın. Haftada 2 – 3 kere yapınca bölgesel sıkılaşma ve incelmeyi fark edeceksiniz.

5-  Kedi köpek çişine son! Kediniz ya da köpeğiniz inatla evin bazı bölgelerine çiş yapıyorsa bu bölgeyi temizledikten sonra bolca vicks sürün bir daha o bölgeye çiş yapmayacaktır.

Bunu da seversin  Dukan Diyetim ve sütlü sarımsaklı şiş kebap

6 – Kediler mobilyalarınızı tırmalıyorsa: Kedinin tırmalamayı sevdiği koltukların kenarına köşesine çorap içinde vick emdirilmiş pamuk topları koyun. Kediler bu kokudan nefret ediyor ya da portakal yağı da aynı işlem için kullanabilirsiniz.

7- Göbek çatlaklarına dünyanın parasını harcamayın: Haftada 3 – 4 kere çatlak izlerinin olduğu bölgelere vicks krem sürün faydalarına şaşıracaksınız.

ayak kremi

8-  Ayak mantarına ne iyi gelir? Tabi yine vicks krem her gece mantarlı tırnaklarına kremi sürüp çorap giyin bunu mantarlı görünüm geçene  kadar yapın,  ama mantara ne neden oluyorsa bir yandan da bu kesilmeli yoksa mantar tedavi olmaz.

9- Morluklar şişlikler kalmasın: Özellikle çocuklarda hafif morluklar çürükler için vicks krem yeterli , hemen sürüp silmeden bir süre bekletin şişlik de morarma da daha az olur.

10- Kulak ağrısını azaltır:  Kulak ağrısını vicks rahatlatır küçük bir pamuğa bol vicks sürün kulağın içine koyun ( kulağa sokmayın) ıtırlı formülü ile vicks geçici olarak rahatlama sağlar mutlaka doktora görünün kulak ağrıları önemlidir vicks tedavi etmez rahatlatır.

Pixaby

Pixaby

11- Sivilcelere iyi gelir: Gece yatmadan bol vicks sürün özellikle akne ve sivilceleri gözle görülür azaltır.

12- Sırt ağrılarına iyi gelir yorgunluk stres ve iş ağrıları için hafif bir  masajla viks krem sürebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim