Sütyen 100 yaşında

Annekaz
22 Kasım 2014
Yorum Yok

Sütyenlere takmış bir blog olarak görünebilirim! Erkek olsam beni pek çok konuda suçlayabilirdiniz ama çok şükür ki kadınım ve sütyenler hakkında istediğim kadar konuşabilirim. Evet sütyen 100. yılını kutluyor sütyen garip bir isim doğrusu hakkında daha önce facebook da tartışmıştık ‘sudyen’ sutyen’   her durumda tuhaf bir adı var. Kabul edelim kadınların  alırken en çok zorlandığı iç çamaşırlardan birisi onun için iç çamaşırı mağazalarında pazar tezgahlarında elinde bedeni olduğunu düşündüğü  sütyeni evire çevire dakikalarca inceleyen kadınlar görebilirsiniz.

Dünyada da durum farklı değil sadece doğru meme ölçüsü ya da ‘cup’ ölçüsü bulma ile ilgili yüzlerce  yazı var!

Sütyenler ilk çıktılarında ölçüleri de farklıymış daha küçük ölçülerde sütyenler yıllar geçtikçe büyüdü büyüdü.. Buna obezite ve değişen meme ölçüleri bir de estetikler eklenince sütyen ihtiyaçları da değişti mesela ben kokulu sütyeni ilk defa duydum 1998 yılında Fransa da üretilmeye başlanmış kokulu sütyen kulağa hoş geliyor..

Sütyenlerin kansere neden olduğu ile ilgili bir zamanlar uzman görüşleri vardı bu henüz kanıtlanmamış , 1999 yılında  İngiltere’de bir kadın balenli sütyenindeki tel nedeniyle yıldırım çarpması sonucu ölmüştü mesela..  Düzenli kullanımda bir sütyenin ömrü 9 ay olarak belirlenmiş. 

sutyen

Yani kocaman korseli şişmeli sütyenlerden kopçasını açınca twitter’a mesaj atan sütyenlere kadar geldik ama biz kadınların sütyenlerden beklentisi hala değişmedi, dik tutsun toplasın şekil versin.. hepsi bu!

Sütyenler hakkında bilmeniz gerekenler  Dikişsiz Sütyenler!  Sütyen sıkıntısı! 

Bunu da seversin  Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri - Yaratıcı ve Sevimli Çocuk Odaları
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim