Tecavüz şantaj cinayet

Annekaz
26 Nisan 2010
4 Yorum

Başlıktaki kelimeleri ne çok duyar olduk artık beni hiç bir şey şaşırtamaz derken başka bir yaşanana şok oluyorum.

Çocuk haberlerini eğitimde başarı da çeşitli etkinliklerde değil tecavüz cinayet haberlerinin içinde okur olduk önce Siirt İlköğretim okulu aralarında okul yönetiminden kişilerinden de olduğu 25 kişinin 4 öğrenciye tecavüzü, daha sonra Pervari olayı 8 erkek öğrencinin biri 3 yaşında kız diğeri 2 yaşında erkek çocuklara tecavüz edip birini öldürmesi diğerini de ölüme terk etmesi..Bu haberleri okuyunca Cehennem işte bu yaşadığımız dünya dedim bu çocuklar bu yetişkinler Türkiye’den olamaz bizim milletimizden böyle hayvan çıkamaz diyorum gerçi hayvan dediğimiz yaratıklar bile bu denli iğrençlikler yapmıyor.

Bu durumun altında cinsel açlık bilgisizlik yaşanan çevrede kadına yapılan saygısızlık mal gibi alınma satılma tecavüzde sadece kadını cezalandırma benzer bir sürü bölgesel sorun mutlaka vardır suçun büyüğü nerden bakarsanız bakın devlette yatılı okulda okuyan çocuğa sahip çıkamıyorsa eğitemiyorsa artık olay bitmiştir.

Devletin işi tecavüzler olup bittikten sonra birilerini bulup cezalandırmak değil devletin işi bu hastalığı kökünden kazıyıp silmek En iyi eğitimli refah seviyesi yüksek ülkelerde bile tecavüz suçu tabi ki oluyor bu insanın fıtratında var, fakat masum bildiğimiz çocuklar bu derece sapıkça ve vahşice suçlara karışıyorlarsa ortada çok ciddi bir sorun var demektir.

Ben çocuklarıma açık olmaya çalışıyorum artık günümüzde sokakta karşılaşabilecekleri insan tiplerini elimden geldiğince anlatmaya çalışıyorum.Onlarla arkadaş olmaya arada bir duvar olmamasına özen gösteriyorum ki çok sıkıntılı bir durumları olduğu zaman bile bana anlatabilsinler, çocuklara sen yapmışsındır senin yüzünden olmuş gibi cümleler çok kuruyorsanız çocuk bir süre sonra Allah Korusun bu şekilde benzer bir olay başına geldiği zaman kendi suçu olarak görüp kimseye anlatamayabiliyor ve olay korkunç boyutlara ulaşıyor.

Bunu da seversin  Kuş sesleri ovalara yayılııır..

Çocuklara Kimseye güvenmemelerini kendilerine dokunmaya kalkışan yaşıtları da dahil her kim olursa olsun ya da ne hata yaparlarsa yapsınlar size anlatmalarını sağlayın bu tembihle biraz zor çocuğa o güven verilmeli annem ve ya babam en iyisini bilir ve beni suçlamazlar beni korurlar düştüğüm bu durumun sonuçlarıyla başa çıkabilirler beni yargılamazlar diyebilmeli. Bir de şu günlerde çocuk suçluların affedilmesiyle ilgili bir öneri var vahşice duygularla işlenen suçlar bu kapsama girmemeli yani 18 yaşından küçük herkes çocuk sayılıyor 17 yaşında kafa kesen 15 yaşında 3 yaşındaki çocuğun ırzına geçip onu öldüren çocuk suçlu sayılmalı.

Bu ülkeden en zor  bakanlıklar Kadın ve aileden sorumlu bakanlık diğeri ise MEB, ikisi de oldukça büyük bir insan sayısından sorumlu eğer bu genç nüfus iyi yönetilmezse ekonomik krizleri mumla ararız ..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Nur dedi ki:

  Bir tanıdığımın oğlunun başına gelmişti buna benzer bir olay ve inanın bir anne için ve en önemlisi çocuklar için nedenli dayanılmaz birşey, çok iyi anlamama sebep oldu.
  Aile son derece duyarlı olduğu için çocukları psikolojik destekle şuan daha iyi durumda..
  Yalnız her aile bukadar ilgili mi orası tartışılır..

 2. döndü dedi ki:

  benim tüylerim diken diken oldu.
  çocuklarımızı okula bile gönderemeyeceğiz. çok kötü günler bizi bekliyor. o ölen çocukların yerine kendimi koyuyorum. o acı, o korku, insanlarda ne acıma duygusu kalmış, nede vicdan,lütfen susmayalım. bu olaylar gitgide çogalıyor. kanun koyucu lütfen bu işe bir el at.

 3. ending dedi ki:

  sabah gazete okuyayım dedim ve bu küçüçük yavrulara tecavüz haberini okuyunca ne moral kaldı ne huzur…içim sıkılıyor ne tecavüze uğrayan yavruları ne onların anasını babasını nede bu suçu işliyenleri düşünmeden edemiyorum…kendi kendime neden bu dünyaya 3 çoçuk getirdim diyip kızıyorum..düşünebiliyormusunuz bir annenin ne psikolojiye düştüğünü..

 4. eflatun dedi ki:

  sitenizin sıkı takipçisiyim..yazdıklarınıza baştan sona katılıyorum.. yalnız şu cümledeki minik hata yanlış anlamaya neden olabilir..

  "17 yaşında kafa kesen 15 yaşında 3 yaşındaki çocuğun ırzına geçip onu öldüren çocuk suçlu sayılmamalı"

  alpi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim